رفع نیاز حمل و نقل شهری با سامانه های نرم افزاری و سخت افزاری بومی

رفع نیاز حمل و نقل شهری با سامانه های نرم افزاری و سخت افزاری بومی سایت امن: یک شرکت دانش بنیان با طراحی سامانه اطلاع رسانی مسافران، به کمک دانش و فناوری بومی زمینه را برای رفع نیاز داخلی با هزینه های پایین تر و کیفیتی هم پای نمونه وارداتی فراهم نموده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، علیرضا بداغی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن معرفی محصولات این شرکت در زمینه صنایع ریلی و حمل و نقل، اظهار داشت: این مجموعه دارای دو محصول دانش بنیان است که محصول اول سامانه اطلاع رسانی مسافران یا PIS اولین محصول دانش بنیان این شرکت محسوب می شود. این محصول دانش بنیان بصورت اختصاصی در مترو جهت اطلاع رسانی مسافران، اعلام ایستگاه، پخش فیلم های تبلیغاتی و... مورد استفاده و بهره برداری قرار می گیرد؛ البته این محصول خود جزو زیرمجموعه ای از زیرسیستم های نرم افزاری و سخت افزاری قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه تمامی سامانه ها و زیرسیستم های مورد استفاده در این سامانه، با بهره گیری از دانش و فناوری بومی تولید شده اند، افزود: این سامانه، اکنون در ناوگان ریلی کشور مورد استفاده قرار می گیرد.
این فعال فناور، با اشاره به مهم ترین خاصیت محصول داخلی سازی شده برای تیم های بهره برداری ناوگان ریلی، اظهار داشت: از مزیت های استفاده از این سامانه بومی می توان به کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری، تضمین و خدمات بعد از فروش بلندمدت، سازگاری با نیازهای تیم های بهره برداری در کنار توسعه پذیری و شخصی سازی بسته به نیاز تیم های بهره برداری اشاره نمود.
بداغی، با اشاره به قیمت پایین تر محصول داخلی نسبت به نمونه های وارداتی، تصریح کرد: بهره برداری از این محصول دانش بنیان در بعضی از زیرسیستم ها هزینه ها را تا بیش از ۶۰ درصد نسبت به استفاده از نمونه وارداتی می کاهد.
محصولی برای توسعه خدمات نرم افزاری
این فعال حوزه فناوری، از مینی کامپیوترهایی که نیازهای توسعه دهندگان نرم افزار و سخت افزارهای صنعتی را پوشش می دهند به عنوان محصول دوم دانش بنیان این مجموعه یاد کرد و اظهار داشت: این مینی کامپیوترها برمبنای قدرت های پردازشی و رابط های سخت افزاری متنوع می توانند نیاز بازار داخل را در پروژه های مختلف حوزه الکترونیک رفع کرده و وابستگی بخش گسترده ای از شرکت های توسعه دهنده سخت افزار، نرم افزار و شتاب دهنده های حوزه کسب و کارهای دیجیتال را به بازار خارج کاهش دهند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، ضمن اشاره به این مساله که محصولات دانش بنیان این شرکت نمونه داخلی ندارند، اشاره کرد: این محصولات با عمکرد مشابه و حتی بهینه تر نسبت به نمونه های خارجی، دارای کیفیت و فناوری بالاتر و معماری خاص و بومی سازی شده هستند.
بداغی، همین طور به مزایای قیمتی این دو محصول اشاره نمود و اظهار داشت: این محصولات باوجود کیفیت بالاتر، از قیمت بسیار کمتر نسبت به نمونه های خارجی برخوردار بوده که باعث شده توجه شرکت های داخلی در زمینه ریلی و حمل و نقل به این محصولات، بیش از پیش افزایش پیدا کند.
این فعال فناور، اشتغال به وجود آمده برای فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر کشور و جلوگیری از مهاجرت نخبگان کشور را به عنوان یک افتخار سازمانی در شرکت خود معرفی نمود و افزود: باتوجه به زنجیره تامین به وجود آمده برای ساخت قاب، بدنه، مونتاژ و توزیع کالا، اشتغال به وجود آمده غیرمستقیم نیز یکی دیگر از نتایج تولید محصولات یاد شده است.
بداغی، با تأکید بر اینکه شکل گیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نقش قابل توجهی در ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان داشته است، اظهار داشت: طی سالهای قبل نگرش به شرکت های دانش بنیان بسیار تغییر یافته و توسعه خدمات معاونت علمی و فناوری نیز سبب شده تا بخش زیادی از مشکلات این شرکتها و تیم های تحقیقاتی کم شود.
وی اشاره کرد: باتوجه به سطح فناوری بالای استفاده شده در این شرکتها خصوصاً شرکت های مبتنی بر سخت افزار و تجهیزات الکترونیک، نیاز است تا محدودیت ها و مشکلات حوزه واردات مستقیم کالا و تجهیزات خام برای این دسته از شرکتها هرچه سریع تر رفع گردد تا به سبب وجود محدودیت ها در این بخش، شرکتها مجبور به تاسیس شرکت های واسط در خارج از کشور نشوند.
منبع:

1402/02/24
13:39:17
302
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب