فعالیت هزار و ۸۲۴ شرکت دانش بنیان در حوزه ICT و نرم افزارهای کامپیوتری

فعالیت هزار و ۸۲۴ شرکت دانش بنیان در حوزه ICT و نرم افزارهای کامپیوتری به گزارش سایت امن، تابحال یک هزار و ۸۲۴ شرکت دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری ارزیابی شده و دراین حوزه مشغول به فعالیت هستند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت توسعه فعالیت شرکتهای دانش بنیان در عرصه علم و فناوری کشور، معاونت توسعه شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری تلاش دارد تا با پشتیبانی از این شرکت ها درجهت توسعه و رشد دانش بنیان در کشور گام بردارد.
برپایه ارزیابی های انجام شده، از میان یک هزار و ۸۲۴ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری، ۱۰۸ شرکت نوع ۱، ۱۴۶۵ شرکت نوع ۲ و ۲۵۱ شرکت نوع ۳ هستند.
بر طبق این گزارش، شرکتهای تاییدشده دانش بنیان نوع ۱، نوع ۲ و نوع ۳ (مستعد دانش بنیان) مصوب کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان، ارزیابی و تأیید شده اند.
برهمین اساس شرکتهای تولیدی و نوپای نوع ۲ یا نوع ۳ (مستعد دانش بنیان)، مشمول معافیت مالیاتی نخواهند بود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، معیار ارزیابی شرکتهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری در نوع یک اینست که تمامی کالاها و خدمات باید در حوزه فناوری های بالا یا متوسط به بالا باشند.
همینطور معاونت توسعه شرکتهای دانش بنیان شرکتهای نوع ۲ را برپایه این که کالاهای عرضه شده، باید درحال تولید بوده یا حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی (با قابلیت بررسی فنی) ساخته شده باشند، ارزیابی می نماید و خدمات این شرکت ها نیز، باید دارای اسناد فروش باشند.
معیار ارزیابی شرکتهای نوع ۳ فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم افزارهای کامپیوتری هم باید بگونه ای باشد که شرکت طراحی اساسی و قابل توجهی مبتنی بر فعالیتهای تحقیق و توسعه انجام داده باشد.
منبع:

1402/02/06
12:20:25
341
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب