افتتاح پارک فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا یک ماه آتی

افتتاح پارک فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تا یک ماه آتی سایت امن: رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از افتتاح پارک علم و فناوری این دانشگاه تا یک ماه آتی آگاهی داد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی امام علی(ع) این دانشگاه با اشاره به دستاوردهای سال قبل دانشگاه در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، بین الملل و غذا و دارو، اظهار داشت: پیشرفت های دانشگاه با تلاش هزار و ۵۵۲ عضو هیئت علمی که ۶۰ درصد این جمعیت در زمینه بالینی و ۴۰ درصد در زمینه علوم پایه فعالیت دارند، حاصل شده است.
وی ادامه داد: همین طور نزدیک به ۱۱ هزار و ۸۵۶ دانشجو که با احتساب دانشجویان نو ورود، ۶۲ درصد مجموع آنها دختر بوده، در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
دکتر زالی با اشاره به خدمت رسانی ۲۰ بیمارستان که ۱۲ مورد آن مراکز آموزشی هستند، ۷۴ مرکز تحقیقاتی و ۲۰۰ شرکت دانش بنیان، اظهار داشت: بیش از ۶ میلیون جمعیت پایتخت، تحت پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اضافه کرد: تا یک ماه آتی نیز شاهد افتتاح پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و سپس نمایشگاه محصولات فناورانه دانشگاه خواهیم بود.
دکتر زالی اشاره کرد: از پنج هزار مقاله پخش شده، هزار و ۵۰۰ مورد در نشریات بین المللی و هزار و ۶۰۰ مورد نیز با شاخص کیفی Q1 به چاپ رسیده اند. همین طور گزارش ها نشان میدهد از ۱۲۸ هزار مورد استناد نیز عبور کرده ایم.
بگفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سال قبل در چهار موضوع از هفت موضوع مطرح شده از طرف معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رتبه اول را در بین سایر دانشگاه های علوم پزشکی و در مجموع رتبه دوم کشوری را از آن خود کرد.
دکتر زالی افزود: هفت دانشکده دانشگاه تمام اولویت های آموزشی وزارت بهداشت را کسب کرده اند. همین طور ۴۷ نفر از همکاران در بین ۵ درصد اول و ۱۰ رتبه برتر دانشنامه تخصصی، جایگاه ملی کسب کرده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباب دستاوردهای فرهنگی نیز اظهار داشت: تشکیل باشگاه فرهنگی خانواده با محوریت ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی، برگزاری رویدادهایی نظیر عهد آسمانی و تجهیز و نوسازی خوابگاه های دانشجویی همچون اقدامات مهم معاونت فرهنگی دانشگاه شمرده می شود.
به گفته ی ایشان، کسب رتبه اول کشوری توسط کمیته انضباطی دانشگاه و رتبه اول کشور توسط معاونت غذا و دارو در بین معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی از دیگر دستاوردهای دانشگاه است.
به نقل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر زالی در آخر راه اندازی مجتمع امام علی (ع) را همراستا با گسترش کارهای فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه دانست.
منبع:

1402/01/28
11:42:36
376
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تخصص , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب