در گفتگوی زارع پور با سایت امن مطرح شد؛

استقبال از اینترنت ماهواره ای مشروط به رعایت قواعد سرزمینی

استقبال از اینترنت ماهواره ای مشروط به رعایت قواعد سرزمینی به گزارش سایت امن، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن استقبال از فعال شدن اینترنت ماهواره ای در کشور اظهار داشت: استقبال از اینترنت ماهواره ای مشروط به رعایت قواعد سرزمینی جمهوری اسلامی ایران است.عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگو با خبرنگار مهر، در ارتباط با فعال شدن نزدیک به هزار اینترنت ماهواره ای در کشور ضمن تأیید خبر فعال شدن این اینترنت عنوان کرد: اینترنت ماهواره ای فعال گشته است اما در جریان این که چه تعداد فعال شده است؛ نیستم. صاحب و دارنده این شرکت که این خدمات را عرضه می کند می تواند آمار صحیح را بدهد.
وی در ارتباط با خطر ورشکستگی اپراتورها در جهت فعال شدن اینترنت ماهواره ای اظهار داشت: تعداد مشترکین و کاربران اینترنت ماهواره ای در تمام دنیا، یک درصد کل کاربران اینترنت هم نمی شود و این اینترنت برای شرایط ویژه و خاص است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: البته قبلاً هم گفته شد که ما مقررات سرزمینی یا «لندینگ رایت» خویش را تهیه، مصوب و به اپراتورهای منظومه های ماهواره ای ابلاغ کردیم تا در صورتیکه می خواهند در ایران فعالیت قانونی داشته باشند، ملزم به رعایت قواعد سرزمینی جمهوری اسلامی ایران هستند.
زارع پور با تکیه بر این که از فعال شدن اینترنت ماهواره ای استقبال می شود، خاطرنشان کرد: ما از اینترنت ماهواره ای استقبال می نماییم مشروط به این که قواعد سرزمینی ما را رعایت نمایند. محترم شمردن قواعد سرزمینی کشورها، یک قاعده بین المللی از سازمان بین المللی ITU است.

1401/10/19
11:19:35
149
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب