اعلام نحوه مشارکت در کارآزمایی واکسن کرونای رازی ویژه کودکان و نوجوانان

اعلام نحوه مشارکت در کارآزمایی واکسن کرونای رازی ویژه کودکان و نوجوانان سایت امن: البرز کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس ساخت موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، ویژه کودکان و نوجوانان 5 تا 17 ساله شروع و نحوه مشارکت در این طرح اعلام گردید.به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر علی اسحاقی با اعلان اینکه بیماری کووید ۱۹ از حدود سه سال پیش در نقاط مختلف جهان و به ویژه کشور ایران گسترش پیدا کرد و جان خیلی از انسان ها را گرفت، اظهار داشت: از شروع گسترش این بیماری در ایران تا حالا هفت موج مبتلاشدن به این بیماری رخ داده و به نقطه اوج رسید و سپس فروکش کرد و پیش بینی می شود این اتفاق باز هم تکرار شود.

وی اظهار داشت: باتوجه به نتایج تحقیقات انجام شده، واکسیناسیون می تواند نقش به سزایی در پیش گیری از ابتلا، بستری و مرگ ناشی از بیماری داشته و در این میان واکسیناسیون کودکان و نوجوانان و حضور آنها در مدرسه در کنار همدیگر می تواند بسیار مهم باشد.

دکتر اسحاقی به واکسنی که مقابل این ویروس در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی تولید شده، اشاره نمود و اظهار داشت: این موسسه با قریب به ۱۰۰ سال تجربه و تخصص در تحقیق و تولید انواع واکسن ها و سرم های درمانی، افتخار دارد با تاکید بر دانش و تجارب تیم های زبده و متخصص شامل اعضای هیات علمی و دانشمندان موسسه، علاوه بر واکسن های سرخک–سرخجه-اوریون-دیفتری–کزاز و فلج اطفال، واکسن رازی کوو پارس را بر پایه دانش و تکنیک صد درصد ایرانی و با لحاظ تمام ضوابط و استانداردهای بین المللی و ملی اختراع و تولید نماید.

رئیس موسسه رازی اشاره کرد: رازی کووپارس، یک واکسن پروتئین نوترکیب است که نتایج تحقیقات آن در بزرگسالان نشان داد واکسنی بی خطر بوده و ایمنی زایی و اثربخشی قابل قبولی دارد. همین طور برمبنای مستندات علمی تائید شده از طرف وزارت بهداشت، این واکسن از ایمن ترین و بی خطرترین واکسن های کووید ۱۹ معرفی شده است.

به گفته دکتر اسحاقی، تزریق این واکسن برای کودکان و نوجوانان ۵ تا ۱۷ سال در قالب کارآزمایی شروع شده و باتوجه به خصوصیات ویژه آن همچون، مقدار دُز پایین و استفاده از دُز داخل بینی پس از دُزهای تزریقی، در مقایسه با سایر واکسن ها، می تواند یک پیشنهاد مناسب برای واکسیناسیون کودکان و نوجوانان باشد تا سلامت این افراد و خانواده آنها و در نهایت جامعه را حفظ کند.

رئیس موسسه رازی، ضمن دعوت برای مشارکت در مطالعه بالینی واکسن رازی در کودکان و نوجوانان، اظهار داشت: شرکت در این طرح، پژوهشگران موسسه را در راه اعتلای کشور یاری خواهد رساند.

برای هماهنگی جهت حضور در این طرح یا کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۰۲۶۳۴۹۸۸۵۲۵ و ۰۲۶۳۴۹۸۸۵۲۴ تماس گرفته و یا به آدرس وب سایت https: //covpars۳.rvsri.ac.ir مراجعه کنید. درصورت ارسال عدد ۱ به شماره پیامک ۱۰۰۰۱۱۰۰۰۷۷۰۰۰ نیز کارشناسان با شما تماس خواهند گرفت.

منبع:

1401/09/19
15:26:15
478
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , دانشمند , ساخت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب