اعطای جایزه صلح و جنگ ستیزی در جشنواره فارابی

اعطای جایزه صلح و جنگ ستیزی در جشنواره فارابی سایت امن: در چهاردهمین دوره جشنواره فارابی علاوه بر اضافه شدن انتخاب مترجمان معکوس (از فارسی به سایر زبان ها) و مقاله پژوهشی در زمینه علوم انسانی و اسلامی، ˮجایزه صلحˮبر اساس شاخص هایی به برگزیدگان اعطا خواهد شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، مهدی عباس زاده، دبیر شورای علمی جشنواره در نشست خبری فراخوان چهاردهمین جشنواره بین المللی فارابی که امروز در محل ذ برگزار شد، با اعلان اینکه این جشنواره در دو بخش داخلی و بین المللی برگزار می شود، اظهار داشت: در بخش داخلی گروههای پانزده گانه «اخلاق، ادیان و عرفان»، «تاریخ، جغرافیا و باستان شناسی»، «حقوق»، «زبان، ادبیات و زبان شناسی»، «علوم اجتماعی و علوم ارتباطات»، «علوم اقتصادی، مدیریت و علوم مالی»، «علوم تربیتی، روان شناسی و علوم ورزشی»، «علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای»، «علوم قرآنی، تفسیر و حدیث»، «فقه و اصول»، «فلسفه، منطق و کلام»، «فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری»، «مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)»، «مطالعات هنر و زیبایی شناسی» و «مطالعات میان رشته ای»، آثار ارسالی مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرند.
وی افزود: تا حالا در این جشنواره در ۴ قالب "کتاب پژوهشی"، "گزارش خاتمه یافته"، "رساله دکتری یا سطح ۴ حوزوی" و "پایان نامه کارشناسی ارشد یا سطح ۳ حوزوی" مبادرت به پذیرش آثار علمی می شد، ولی در چهاردهمین دوره این جشنواره، قالب "مقاله پژوهشی در زمینه علوم انسانی و اسلامی" اضافه شده است.
عباس زاده، مقاله پژوهشی مورد پذیرش در این بخش را شامل مقالات چاپ شده در یکی از مجلات علمی و پژوهشی معتبر دارای تاییدیه دانست و افزود: شرط پذیرش پایان نامه های کارشناسی ارشد، انتشار آن در قالب کتاب و یا انتشار حداقل یک مقاله استخراج شده از آنست.
وی بخش ویژه را از بخش های داخلی این رویداد علمی در زمینه علوم انسانی نام برد و تصریح کرد: در این بخش شخصیت های پیشتاز در رشته های علوم انسانی که آثار آنها بسیار اثر گذار بوده، ولی در قید حیات نیستند، مورد تقدیر قرار می گیرند.
دبیر شورای علمی جشنواره بین المللی فارابی معرفی شخصیت های پیشگام و مؤثر در عرصه علوم انسانی که در قید حیات هستند را از دیگر بخش های این جشنواره ذکر کرد و اظهار داشت: معرفی مترجمان برتر، انجمن های علمی برتر و نشریات علمی برتر از دیگر برنامه های این بخش است.
وی افزود: در چهاردهمین دوره این رویداد معرفی قطب های علمی برتر در زمینه علوم انسانی و مترجم معکوس (از فارسی به سایر زبان ها) به بخش ویژه جشنواره فارابی اضافه شده است.
بگفته این مقام مسؤول، بازه ارسال آثار در این بخش، آثار تدوین شده سه سال منتهی به جشنواره فارابی یعنی آثار مربوط به سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ خواهد بود.
بخش بین الملل جشنواره فارابی
عباس زاده، با اشاره به جزییات برگزاری بخش بین الملل جشنواره فارابی، اظهار داشت: این بخش با هدف شناسایی استعدادها، آثار و نظریه های برتر، روش ها و طرح های جدید در پژوهش، در سه حوزه "ایران شناسی"، "اسلام شناسی" و "علم دینی"، مبادرت به پذیرش آثار اندیشمندان خارجی خواهد شد.
وی افزود: بخش بین الملل این جشنواره در دوره چهاردهم، از میان واجدین شرایط، در دو عرصه "شخصیت پیشرو" و "تحقیق برتر"، تقدیر به عمل خواهد آورد و همه استادان، پژوهشگران و صاحبان آثار دارای ملیت غیر ایرانی می توانند آثار خودرا در این عرصه ها عرضه کنند.
اعطای جایزه صلح و دوستی
دبیر شورای علمی چهاردهمین جشنواره بین المللی فاربی از اعطای جایزه صلح و دوستی در این دوره از جشنواره آگاهی داد و اظهار داشت: استقرار صلح جهانی و جنگ ستیزی، گفت وگوی فرهنگ ها و تمدن ها، گفت وگوی ادیان و تقریب میان مذاهب اسلامی همچون فاکتورهای انتخاب برگزیدگان در این بخش است.
وی بازه ارسال آثار به بخش بین الملل چهاردهم جشنواره فارابی را سه سال منتهی به برگزاری این جشنواره یعنی از مارس ۲۰۱۹ تا مارس ۲۰۲۲ اعلام نمود.
فعال شدن دبیرخانه چهاردهم برای جذب آثار
عباس زاده افزود: در دوران گذشته دبیرخانه این جشنواره منتظر می ماند تا پژوهشگران آثار خودرا در سامانه این جشنواره بارگذاری کنند، ولی با تصویب شیوه نامه ای، در این دوره، نه فقط ثبت آثار در سامانه این جشنواره صورت می گیرد، بلکه دبیرخانه می کوشد بوسیله رایزنی، آثار اساتید حوزه های در رابطه با علوم انسانی را شناسایی کند و از آنها دعوت به عمل آورد تا آثار خودرا در سامانه ثبت کنند.
منبع:

1401/07/26
11:00:18
473
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب