پایش ناوگان دانش‎ آموزی با محصولی ایران ساخت

پایش ناوگان دانش‎ آموزی با محصولی ایران ساخت به گزارش سایت امن، با کمک فناوری ژئوماتیک، سامانه پایش ناوگان دانش آموزی با هدف ساماندهی، مدیریت و نظارت بر عملکرد نهادها و مؤسسات در رابطه با این حوزه طراحی و به کار گرفته شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان دانش‎ آموزی) محصولی دانش بنیان است که توسط اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور و با حمایت گروه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طراحی و ساخته شده و در اختیار دستگاههای مختلف قرار گرفته است.
ادارات آموزش و پرورش، مدارس، والدین دانش آموزان، شهرداری ها، شرکتهای مجاز حمل و نقل دانش آموزی، رانندگان و وزارت راه و شهرسازی همچون بهره برداران این سامانه ملی هستند.
سامانه سپند با هدف «ساماندهی، نظام مند کردن و بهبود فرایند جابه جایی دانش آموزان در سرتاسر کشور با ایجاد وحدت رویه مستند بر مبنای آئین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزی و دستورالعمل اجرایی آئین نامه حمل و نقل دانش آموزی» و «افزایش امنیت و اطمینان دانش آموزان با استفاده از رانندگان دارای صلاحیت با پروانه فعالیت معتبر، خودرو های شناسایی شده با آرم و علائم ممیزه و دارای معاینه فنی و امکان رصد و پایش لحظه ای مسیر تردد دانش آموزان از منزل به مدرسه و بالعکس» بوجود آمده است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، از دیگر امکاناتی که این سامانه برای کاربران فراهم نموده، میتوان به «امکان شناسایی سرویسهای فاقد مجوز از راه نصب برچسب و علائم ممیزه»، «امکان نظارت، مدیریت و برخورد پلیس و بازرسان با خودرو های غیرمجاز» و «امکان شفاف سازی وجوه پرداختی با عنوان هزینه های نرخ خدمات سرویس مدرسه و آگاهی دستگاههای مرتبط از هرگونه پرداخت و دریافت غیرموجه و قانونی» اشاره نمود.
منبع:

1401/06/07
23:56:47
323
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , امنیت , توسعه , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب