همکاری پارک فناوری پردیس با هلدینگ فناوری و نوآوری بنگلادش

همکاری پارک فناوری پردیس با هلدینگ فناوری و نوآوری بنگلادش به گزارش سایت امن، رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس ضمن اشاره به همکاری این مرکز با هلدینگ کشور بنگلادش، اظهار داشت: هدف همکاری با این هلدینگ بنگلادشی، توسعه همکاریهای مبتنی بر فناوری، نوآوری و کارآفرینی دو کشور ایران و بنگلادش است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، میلاد صدرخانلو اظهار داشت: در این حوزه ما به دنبال توسعه همکاری ها به وسیله ابزارهایی مثل سرمایه گذاری مشترک در پروژه های بین المللی فناورانه و نوآورانه دو کشور از راه میزبانی مشترک و تبادل میزبانی رویدادهای فناوری و نوآوری هستیم. انتقال فناوری مؤثر دو کشور در حوزه هایی که در آن سرآمد بوده و دارای تجربه و دانش فنی لازم هستند، از دیگر برنامه های ما از این همکاری است.
صدرخانلو در رابطه با چرایی انتخاب این هلدینگ برای این همکاری، اظهار نمود: این مجموعه خصوصی بزرگترین هلدینگ بنگلادش است که در حوزه فناوری و نوآوری فعالیت می کند و حدود ۵۸ مجموعه و شرکت تابعه دارد. این مجموعه کلیه زیرساخت های لازم برای اثرگذاری در حوزه فناوری نوآوری و کارآفرینی شامل دانشگاه، صندوق های خطرپذیر، مراکز رشد، شتابدهنده و فضای کار اشتراکی را که برای فعالیت اثربخش در زمینه فناوری و نوآوری نیاز است، فراهم نموده است.
وی ادامه داد: البته مسؤلان این هولدینگ نیز، استفاده از تجربیات مثبت پارک فناوری پردیس را در حوزه فناوری و نوآوری برای توسعه فعالیت هایشان خواهان هستند.
رئیس مرکز توسعه تجارت فناوری پارک فناوری پردیس این پارک فناوری را یک کنشگر فعال زیست بوم توصیف کرد و خاطرنشان کرد: ما می خواهیم به وسیله این همکاری، بین شرکتهای فناوری و نوآوری ایرانی و شبه قاره هند هم ارتباط برقرار نماییم و در واقع یکی از اهداف ما در این برنامه توسعه حضور شرکتهای دانش بنیان و فناور ایرانی در بازار شبه قاره هند است. این همکاری می تواند در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور اثرگذار باشد؛ چونکه شبه قاره هند بازاری بسیار گسترده برای صادرات محصولات دانش بنیان و فناور کشور است. همینطور جایی است که دانش فنی بسیار خوبی در زمینه های مختلف فناوری و نوآوری دارد.
به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، وی با اشاره به اینکه بنگلادش در حوزه پوشاک، فناوری زیستی (بایو تکنولوژی) و فناوری اطلاعات و ارتباطات، پیشرفت های قابل توجهی در سالهای اخیر داشته است که می تواند به توسعه فناوری داخلی کشور کمک نماید، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف شبکه تبادل فناوری دی ۸ بعنوان یکی از پروژه های بین المللی پارک فناوری پردیس اینست که به خودمان و سایر کشورهای مسلمان کمک نماییم تا توسعه همکاریهای فناورانه به توسعه اقتصادی کشورهای عضو منجر شود. ما در این شبکه رسالت داریم به سایر کشورهای دوست و مسلمان کمک نماییم تا یک هم افزایی مؤثر در حوزه فناوری داشته باشند تا در نهایت منجر به توسعه اقتصادی کلیه کشورهای مسلمان شود.1401/06/05
21:39:31
290
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب