برای ساخت مركز داده ؛

کمبود برق برنامه مایکروسافت و آمازون را در ایرلند بهم زد

کمبود برق برنامه مایکروسافت و آمازون را در ایرلند بهم زد سایت امن: دو شرکت آمازون و مایکروسافت برنامه مفصل خود برای ایجاد چند مرکز داده جدید را در ایرلند کنار گذاشتند، برای اینکه این کشور با مشکل کمبود برق مواجه می باشد.به گزارش سایت امن به نقل از انگجت، کمبود و خطر قطع برق در ایرلند به مفهوم عدم تأسیس مراکز داده جدید مایکروسافت و آمازون است.
توقف پذیرش مشترک جدید توسط شرکت برق دولتی ایرلند موسوم به ایرگرید به این معنا است که توسعه مراکز داده برنامه ریزی شده به ارزش ۲ میلیارد یورو توسط مایکروسافت و آمازون متوقف خواهد شد.
مراکز داده موجود در این کشور به شدت شبکه تولید و توزیع برق ایرلند را تحت فشار قرار داده اند. این امر موجب شد رگولاتوری ایرلند سال قبل هشداری صادر کند در خصوص این که در صورت حل نشدن مشکلات، احتمال خاموشی و قطع متناوب برق وجود دارد.
به علت وجود همین مشکلات به یک مرکز خدمات وب آمازون و دو مرکز مشابه مایکروسافت (از جمله یکی که قرار بود برق پشتیبان را جهت راه اندازی نیروگاه های بادی ایرلند تامین کند) برای اتصال به شبکه برق ایرلند مجوز اعطا نشد.
با توجه به عدم اعطای هیچ مجوز جدیدی به مراکز داده شرکت های فناوری توسط ایرگرید از نوامبر گذشته، پیش بینی می شود راه اندازی و توسعه مراکز موجود متوقف شود.
مراکز داده مقدار زیادی برق مصرف می کنند که راه اندازی تعداد زیادی از آنها منجر به محدودیت هایی در شبکه های برق در سراسر جهان شده است. به گزارش دیتا سنتر داینامیکس، مقامات انگلیسی حتی ساخت خانه های جدید در غرب لندن را تا سال ۲۰۳۵ متوقف کردند برای اینکه مراکز داده قبلاً کل ظرفیت برق را به خود اختصاص داده اند. مشکل مشابهی به همین علت در ویرجینیای آمریکا وجود دارد.


منبع:

1401/06/03
14:06:31
279
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , خدمات , ساخت , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب