كوچكترین وسیله پوشیدنی جهان ساخته شد

كوچكترین وسیله پوشیدنی جهان ساخته شد به گزارش سایت امن محققان آمریكایی موفق به ساخت كوچكترین وسیله به اصطلاح پوشیدنی شده اند كه میزان قرار گرفتن فرد در برابر اشعه ماورای بنفش ناشی از نور خورشید را به دقت اندازه گیری می كند.


به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه اینترنتی ساینس دیلی، این دستگاه كه با همكاری محققان دانشگاه نورث وسترن و یك شركت تولید كننده لوازم آرایشی بهداشتی تولید شده است، در واقع یك سنسور نازك و سبك است كه روی سطح ناخن فرد قرار می گیرد و میزان قرار گرفتن وی در برابر اشعه ماورای بنفش نور خورشید را اندازه می گیرد.
این وسیله كه به سبكی یك قطره باران و سطحی كوچكتر از یك دانه اسمارتیز دارد انرژی خویش را از نور خورشید تامین می كند. همینطور این دستگاه حاوی پیچیده ترین و دقیق ترین دوزیمتر UV ( نوعی آشكارساز جهت سنجش دوز پرتوهای اشعه ماورای بنفش) جهان است.
این دستگاه كه UV Sense خوانده می گردد در نمایشگاه محصولات و لوازم الكترونیكی CES در لاس وگاس آمریكا رونمایی گردید.
UV Sense ضد آب است و دارای قطعات متحرك و باتری نیست، می تواند حدودا به هر قسمت بدن یا لباس بچسبد و به صورت مداوم میزان قرار گرفتن فرد در برابر اشعه ماورای بنفش را اندازه گیری می كند.
برای استفاده از UV Sense تنها كافی است كه كاربران یك برنامه را در تلفن هوشمند خود دانلود كنند، سپس تلفن را روی این دستگاه بچرخانند تا میزان قرار گرفتن خویش را در برابر نور خورشید در آن روز یا در طول زمان مشاهده كنند.
این برنامه همینطور می تواند زمان هایی را كه شدت اشعه ماورای بنفش نور خورشید در كمترین میزان خود قرار دارد برای فعالیت های خارج از خانه پیشنهاد دهد و یا مایه آرامش برای افرادی باشد كه نگران قرار گرفتن بیش از اندازه خود در برابر اشعه ماورای بنفش نور خورشید هستند.

 

1396/10/20
22:47:16
5334
5.0 / 5
تگهای خبر: محقق , فناوری , اشعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب