اجرای دومین طرح تحول زمین شناسی در سیستان و بلوچستان کلید خورد

اجرای دومین طرح تحول زمین شناسی در سیستان و بلوچستان کلید خورد به دنبال سفر رییس سازمان زمین شناسی به سیستان و بلوچستان و دیدار با استاندار این استان، طرح تحول زمین شناسی و معدن بعنوان دومین ایستگاه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در این استان کلید خواهد خورد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا شهیدی، رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در این دیدار ضمن اشاره به اجرای طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی در استان خراسان جنوبی، اظهار داشت: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور به نتایج بسیار شایان توجهی در این پهنه رسیده که به همین دلیل استان سیستان و بلوچستان را بعنوان دومین استان این طرح انتخاب کردیم.
شهیدی، اشاره کرد: در طرح تحول زمین شناسی و معدنی این استان، مساحتی حدود ۳۵ هزار کیلومتر مربع را پوشش خواهیم داد که بصورت همزمان برداشت و مطالعه بیش از ۱۰۰ لایه زمین شناسی، ژئوشیمی و زمین شناسی اقتصادی در این منطقه صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: امسال مساحتی بیش از ۱۵ هزار کیلومتر مربع را تحت پوشش مطالعات ژئوفیزیک جهت شناسایی پتانسیل های معدنی عمیق قرار خواهیم داد و سال آینده این مطالعات را ادامه می دهیم.
رییس سازمان زمین شناسی تصریح کرد: بمنظور اجرائی شدن دومین طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی در استان سیستان و بلوچستان حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ نفر از متخصصان سازمان زمین شناسی از سرتاسر کشور را در استان متمرکز خواهیم کرد.
شهیدی ابراز امیدواری کرد که با انجام اکتشافات سطحی و عمقی به نتایج گرانبهایی در حوزه منابع معدنی در استان سیستان و بلوچستان دست یابیم.
به نقل از روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در این دیدار حسین مدرس خیابانی، استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی توسط سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بصورت پایلوت برای اولین بار در استان خراسان جنوبی شروع شد، اظهار نمود: امیدواریم با امضای تفاهم نامه میان استانداری سیستان و بلوچستان، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و مجموعه اعضای شورای عالی معادن شامل معاونت معدنی وزارت صمت و ایمیدرو، این استان را بعنوان دومین استان در قالب طرح تحول زمین شناسی و اکتشافات معدنی معرفی نماییم.
وی اشاره کرد: قرار بر این است این تفاهم نامه به زودی اجرائی شود و فاز اول آن که مطالعات ژئوفیزیک هوایی را در دستور کار دارد، در پهنه ای بیش از ۱۵ تا ۳۵ هزار کیلومتر مربع صورت گیرد تا بتوانیم بر طبق این اکتشافات ظرفیت های معدنی این استان را افزایش دهیم.1400/10/23
11:52:14
92
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , سازمان , متخصص
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب