تقدیر کمیسیون صنایع مجلس از عملکرد ایرانسل در تحول دیجیتال

تقدیر کمیسیون صنایع مجلس از عملکرد ایرانسل در تحول دیجیتال اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، طی بازدید از ایرانسل، از اقدامات نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در زمینه‌ی تحول دیجیتال تقدیر کردند.


به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ایرانسل، رئیس، هیأت رئیسه و تعدادی از اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، روز گذشته ۲۲ آذر ماه، با حضور در ساختمان مرکزی ایرانسل، با دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل و تعدادی از مدیران ایرانسل دیدار و گفت و گو کردند و با تازه ترین اقدامات و کارهای ایرانسل در توسعه ی زیرساخت های شبکه‌ی ملی اطلاعات و ارائه‌ی خدمات دیجیتال، آشنا شدند. در ابتدای این دیدار، مدیرعامل ایرانسل با ارائه‌ی تاریخچه ای از شکل گیری ایرانسل، به پیشگام بودن نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در ارائه‌ی اینترنت همراه نسل ۲.۷۵، توسعه ی گسترده‌ی نسل سه در کشور بعد از رفع انحصار و نیز اولین بودن در ارائه‌ی اینترنت نسل چهار و نسل پنج تلفن همراه اشاره نمود و گزارشی از اقدامات ایرانسل در پوشش شهری، روستایی و جاده ای ارائه داد. وی همین طور برنامه‌ی ایرانسل برای توسعه ی عرضه‌ی تجاری نسل پنجم تلفن همراه در ایران و چشم انداز ایرانسل در تحول دیجیتال و نیز اقدامات ایرانسل در توسعه ی ارتباطات روستایی و ارائه‌ی اینترنت پرسرعت در این مناطق را تشریح نمود. عباسی آرند با اعلان اینکه دستیابی به اهداف تحول دیجیتال، نیازمند یک سری پلت فرم و زیرساخت و یک سری سرویس است، از انجام اقدامات مناسب و آمادگی کامل ایرانسل در هر دو بخش آگاهی داد. مدیرعامل ایرانسل همین طور با اشاره به تغییرات نرخ ارز طی سالهای اخیر، بر لزوم کمک مجلس به اپراتورها برای منطقی کردن تعرفه ها با هدف ایجاد امکان ادامه‌ی روند سرمایه گذاری در صنعت ارتباطات تاکید کرد.
در ادامه‌ی این دیدار، گزارشی نیز از اقدامات انجام شده در مرکز عملیات شبکه (NOC) و «سامانه‌ی بومی نگهداری دیجیتال شبکه (Digital Maintenance)» ایرانسل، اقدامات ایرانسل در ایجاد زنجیره‌ی خدمات دیجیتال برای توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال و نیز راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر کلان داده، همچون طرح مدیریت ترافیک با بهره گیری از هوش مصنوعی بر بستر شبکه‌ی ۵G، به نمایندگان مجلس شورای اسلامی ارائه شد. بخش دیگری از گزارش ارائه شده به اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، مربوط به سرمایه گذاری ایرانسل در گروه اسنپ بود که اقدامات این شرکت در حوزه‌ی اقتصاد دیجیتال، مورد استقبال نمایندگان مجلس قرار گرفت. همکاری ایرانسل و شرکت فولاد مبارکه سپاهان در طرح تحول دیجیتال این شرکت بعنوان اولین ورود نسل پنج تلفن همراه در زمینه صنعت ایران نیز همچون دیگر اقدامات ایرانسل بود که گزارش آن به نمایندگان مجلس ارائه شد. اعضای کمیسیون صنایع مجلس دراین زمینه، ابراز امیدواری کردند با نتایج مثبت حاصل از این همکاری، شاهد تسری آن به سایر صنایع کشور باشیم. در این دیدار همین طور رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، با تقدیر از اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی دیجیتال، به سرمایه گذاری نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در گروه اسنپ اشاره نمود و اظهار داشت: اسنپ، یک نمونه‌ی موفق در زمینه‌ی اشتغال زایی بوسیله پشتیبانی از کسب وکارهای دیجیتال و تحول دیجیتال در سبک زندگی ایرانیان است و لازم است تا این تجربه، به حوزه های دیگر نیز تعمیم یابد. دکتر عزت الله اکبری تالارپشتی همین طور با اشاره به گزارش ارائه شده درباره‌ی چالش های موجود در توسعه ی زیرساخت شبکه‌ی ملی اطلاعات، همچون در بخش های هسته، دسترسی و انتقال شبکه‌ی اپراتورها، بر لزوم بررسی این چالش ها در مجلس شورای اسلامی و تصویب قوانین مورد نیاز، تاکید کرد. وی ادامه داد: ایرانسل، اپراتوری است که اقدامات مثبت و تحول آفرینی را در زمینه‌ی اقتصاد دیجیتال به ثمر رسانده و دراین زمینه، در کشور، یک کسب وکار الگو و امیدبخش است.
همین طور در بخش دیگری از این دیدار، اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فقدان سند جامع و بالادستی در حوزه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات، خواهان همکاری ایرانسل برای تدوین این سند، باتوجه به تجربه‌ی بین المللی اولین ارائه دهنده‌ی ۵G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، شدند. اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، همین طور با اشاره به شکست انحصار و تعدیل شدن تعرفه ها در صنعت حمل و نقل با ورود اسنپ به این صنعت، پیشنهاد کردند که خدمات گروه اسنپ در حوزه‌ی حمل و نقل، به حمل و نقل بین جاده ای و حمل و نقل سنگین نیز توسعه یابد.

1400/09/23
11:42:27
203
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب