توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران؛

شروع ثبت نام وام اشتغال زایی کسب و کارهای حوزه فاوا

شروع ثبت نام وام اشتغال زایی کسب و کارهای حوزه فاوا سایت امن: سازمان فناوری اطلاعات ایران از شروع ثبت نام برای اعطای وام اشتغال زایی به کسب و کارهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات آگاهی داد.به گزارش سایت امن به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، فرهاد سنجری مدیرکل دفتر همکاریهای فرا سازمانی و ارتباط با صنعت و دانشگاه سازمان فناوری اطلاعات ایران از شروع ثبت نام وام اشتغال زایی آگاهی داد.
وی اظهار داشت: تسهیلات مذکور از محل بند الف تبصره ۱۸ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در جهت ایجاد اشتغال و توانمند سازی نیروی انسانی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات اعطا می شود. سهم وزارت ارتباطات از محل بند الف تبصره ۱۸ به میزان ۸ هزار و ۵۰۰ میلیاردریال است که از محل هدفمند سازی یارانه ها به حساب دستگاه بصورت ماهیانه واریز می شود. با عنایت به تکلیف قانون گذار در خصوص اهرمی سازی منابع، مقرر شده است به میزان آورده دستگاه، مؤسسات عامل نیز حداقل به همین میزان در برنامه های اشتغال زایی مشارکت کنند.
سنجری اضافه کرد: به عبارت دیگر منابع در دسترس وزارت ارتباطات در این خصوص ۱۸ هزار میلیاردریال برای ایجاد ۱۷ هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده است. بدین سان مذاکرات با بانک عامل وزارت ارتباطات و یک صندوق کارآفرینی نهایی و مقرر شده برای مشارکت با یک یا دو بانک خصوصی نیز تعاملاتی صورت گیرد که بمحض نهایی سازی، اطلاع رسانی صورت می گیرد.
وی درباره محورهای ۶ گانه وزارت ارتباطات درباب اجرائی سازی بند الف تبصره ۱۸ عنوان کرد: سازمان فناوری اطلاعات ایران به نمایندگی از وزارت ارتباطات برنامه ای در ۶ محور تهیه کرده که بعد از تصویب در کارگروه تخصصی ملی وزارت امور اقتصادی و دارایی، جهت اجرا به ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها ابلاغ گردیده است.
این مقام مسئول در سازمان فناوری اطلاعات ایران، جزییات محورها و اعتبار برنامه تهیه شده را شامل موارد زیر اظهار داشت:
- پشتیبانی از اشتغال زایی شرکتهای نوپا و غیر نوپا: ۴ هزار میلیاردریال برای ایجاد ۴ هزار فرصت شغلی
- پشتیبانی از پلت فرم های برتر و عرضه کنندگان روی پلتفرم: یکهزار میلیاردریال شامل ۳۰۰ میلیاردریال برای توسعه پلت فرم و ۷۰۰ میلیاردریال برای عرضه کنندگان روی پلت فرم برای ایجاد ۳۰۰ فرصت شغلی در پلت فرم ها و یک هزار و ۴۰۰ فرصت شغلی جهت عرضه کنندگان روی پلت فرم
- پشتیبانی از آموزش، توانمندسازی و هدایت شغلی نیروی انسانی و برگزیدگان رویدادهای نوآوری در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات: ۵ هزار میلیاردریال برای ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی
- پشتیبانی از ۵۰ رویداد برگزیده در زمینه ارتباطات، پشتیبانی از توسعه زمینه های آنلاین ارائه محصولات و خدمات در واحدهای صنفی و کسب وکارهای متداول و سنتی: ۵ هزار میلیاردریال و برای ایجاد ۵ هزار فرصت شغلی
- سرمایه در گردش یک هزار میلیاردریال برای ایجاد یکصد فرصت شغلی
حمایت از طرح های ملی: سه هزار میلیاردریال.
وی اظهار داشت: برنامه ها در دو بخش ملی و استانی تدوین شده که در بخش استانی برش هر استان جهت سهم ریالی اشتغال مشخص شده و سرانه ایجاد هر فرصت شغلی بصورت متوسط ۱۰۰ میلیون تومان است. تسهیلات اعطایی با سود ۱۰ درصد، یکسال تنفس و دوره ساخت و ۳۶ ماه بازپرداخت و به عبارت واضح تر چهار ساله است.
به گفته سنجری هم اکنون سه محور اشتغال زایی، سرمایه در گردش و پشتیبانی از طرح های ملی آماده ثبت نام متقاضیان در سامانه توان آفرین سازمان فناوری اطلاعات است و سه محور باقی مانده از اواخر هفته آینده در دسترس متقاضیان خواهد بود.


منبع:

1400/09/14
12:39:07
193
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب