اندازه گیری سطح اکسیژن خون با دستگاه ایران ساخت

اندازه گیری سطح اکسیژن خون با دستگاه ایران ساخت یک شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت و پزشکی، دستگاه انگشتی برای اندازه گیری اکسیژن خویش را به تولید رساند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، امیر رفاهی اسکوئی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه تابحال هفت محصول دانش بنیان این شرکت در حوزه سلامت تجاری سازی شده است، یکی از این دستگاه ها را دستگاه انگشتی سنجش اکسیژن دانست که در تشخیص اکسیژن اشباع خون کاربرد دارد.
وی با اشاره به اینکه این محصول دانش بنیان در تمامی بیمارستان ها، مراکز خدمات درمانی و کلینیک ها بعنوان یکی از مهم ترین معیارهای تشخیص بیماری های متعدد همچون بیماری های ریوی، قلبی و عروقی نقش بسیار حائزاهمیتی را ایفا می کند، اظهار نمود: این محصول همینطور در دوران همه گیری ویروس کرونا با تشخیص سطح اکسیژن خون بیماران در مراقبت های بیمارستانی و خانگی، به کمک بیماران آمده است.
پشتیبانی تا یک سال بعد از فروش و پشتیبانی 10 ساله، قیمت رقابتی نسبت به نمونه های وارداتی از مزایای این محصول است.
طبق اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، میزان نیاز کشور به این محصول ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دستگاه در سال است، اما چالش هایی مانند واردات و قاچاق محصولات بی کیفیت، بخش عمده ای از بازار این محصول دانش بنیان در کشور را تحت الشعاع قرار داده که ظرفیت تولیدی را با وجود ظرفیت اسمی کامل برای تولید، به ۲۰هزار دستگاه در سال کاهش داده است.
منبع:

1400/07/24
12:48:48
224
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب