ارائه روش هایی برای ایجاد ارزش افزوده در ضایعات مواد غذایی

ارائه روش هایی برای ایجاد ارزش افزوده در ضایعات مواد غذایی رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با تکیه بر این که برای ایجاد ارزش افزوده در صنعت غذایی احتیاج به توسعه فناوری داریم، اظهار داشت: در این راستا کاهش ضایعات مواد غذایی و توسعه روش های ایجاد ارزش افزوده از ضایعات مواد غذایی و شناسایی چالش های ملی در ایمنی و امنیت غذایی بعنوان جهت گیری های تحقیقاتی در این مؤسسه انتخاب شده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا دکتر قدیر رجب زاده امروز در وبینار ماموریت محوری و پاسخگویی به نیازهای کشور در زمینه صنایع غذایی، این مؤسسه را یک مؤسسه تحقیقاتی در زمینه صنایع غذایی دانست و اضافه کرد: انجام پژوهش های کاربردی و ایجاد ارزش افزوده، ایجاد امنیت غذایی و سلامت غذایی و ارائه خدمات به سایر مؤسسات علمی و تحقیقاتی همچون ماموریت های این مؤسسه تعریف شده است.
وی با اشاره به بخش های مختلف تحقیقاتی در این مؤسسه اظهار نمود: این مؤسسه برای انجام تحقیقات کاربردی به آزمایشگاه هایی چون زیست فناوری مواد غذایی، شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی مواد غذایی، نانو فناوری مواد غذایی و خدمات پلاسما مجهز شده است.
رجب زاده، با اشاره به جهت گیری های پژوهشی در این مؤسسه تصریح کرد: شناسایی چالش های ملی در ایمنی و امنیت غذایی و ارائه راهبردهای برون رفت از چالش ها، کاهش ضایعات مواد غذایی و توسعه روش های ایجاد ارزش افزوده از ضایعات مواد غذایی، طراحی و ارائه دانش فنی جیره های غذایی در وضعیت خاص، ارائه دانش فنی تولید مواد اولیه در صنایع غذایی، پاسخگویی به نیازهای پژوهشی و نوآورانه در صنایع غذایی از جهت گیری های تحقیقاتی ما بشمار می رود.
رئیس مؤسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی، همکاری با سایر دستگاهها را از دیگر زمینه های فعالیت این مؤسسه نام برد و اضافه کرد: بنا بر اعلام وزارت علوم، این مؤسسه رتبه اول را در تعداد قراردادهای همکاری دارد.
رجب زاده تعداد اختراعات این موسسه را ۳۶ مورد اعلام نمود و تصریح کرد: برای ایجاد ارزش افزوده در صنعت غذایی نیاز به توسعه فناوری داریم و این مؤسسه افتخار دارد که از طرف بخش های صنعتی تقاضاهایی را دریافت کرده است، ضمن آنکه ما نیز در زمینه صنعت پیشنهاداتی داشتیم که مورد موافقت قرار گرفته است.1400/07/12
10:09:16
215
5.0 / 5
تگهای خبر: امنیت , پژوهش , توسعه , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب