برگزاری هفته جهانی فضا با شعار زنان در فضا

برگزاری هفته جهانی فضا با شعار زنان در فضا دبیر هفته جهانی فضا با اشاره به شعار امسال هفته جهانی فضا، نامگذاری روزهای هفته جهانی فضا را اعلام نمود.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر سعید قربانی ضمن اشاره به اهمیت ترویج و آموزش عمومی فناوری فضایی برای ایجاد همراهی و حمایت جامعه از برنامه های فضایی، اظهار داشت: هفته جهانی فضا بزرگترین جشن عمومی حوزه فضایی است و در این هفته تلاش می شود تا با ارائه دستاوردهای فضایی و گفتگو پیرامون تاثیرات و کاربردهای این فناوری در زندگی مردم، ضمن افزایش آگاهی عمومی، همراهی و حمایت جامعه از کارهای فضایی جلب شود.

دبیر هفته جهانی فضا اضافه کرد: امسال نیز مطابق هر ساله شعاری برای هفته جهانی فضا از طرف انجمن هفته جهانی فضا انتخاب و اطلاع رسانی شده است. شعار امسال عبارت است از «زنان در فضا».

وی افزود: سازمان فضایی ایران نیز با برگزاری جلسات گوناگون کارشناسی و مشورتی نسبت به نامگذاری و تعیین محورهای اصلی برای برگزاری رویدادهای مختلف در سراسر کشور اقدام نموده است که روزهای این هفته به این شرح نامگذاری شده است:
دوشنبه ۱۲ مهرماه، زنان در صنعت فضایی
سه شنبه ۱۳ مهرماه، مشاهده زمین از آسمان
چهارشنبه ۱۴ مهرماه، کارآفرینی و اشتغال در زمینه فضایی
پنجشنبه ۱۵ مهرماه، نجوم و اکتشافات فضایی، علم و هنر
جمعه ۱۶ مهرماه، اقامتگاه های آینده و گردشگری فضایی
شنبه ۱۷ مهرماه، حقوق نوین فضایی
یکشنبه ۱۸ مهرماه، منظومه های ماهواره ای، پیوند فناوری ها و نسل چهارم فضا
دکتر قربانی موضوعات مختلف همچون نقش زنان در توسعه فناوری فضایی، نقش فناوری فضایی در افزایش رفاه اجتماعی، ایده پردازی، تیم سازی و راه اندازی کسب وکار فضاپایه، معرفی زنان موفق در زمینه فضایی، خدمات متقابل نجوم و فناوری فضایی، نقش رصدگران آماتور در توسعه علم نجوم، بررسی تحولات نوین در عرصه فضایی، حقوق و دیپلماسی فضایی، منظومه های ماهواره ای و ارتباطات را همچون محورهای برگزاری رویدادهای هفته جهانی فضا اعلام نمود.

وی ضمن تشکر از همراهی و همکاری تمامی سازمان ها و نهادها، دانشگاه ها و مراکز علمی و انجمن ها و شرکت های خصوصی در برگزاری پربار برنامه های هفته جهانی فضا در سالهای قبل، اضافه کرد: امسال نیز تلاش خواهیم کرد با همراهی تمامی علاقمندان به حوزه فضایی و نهادها و مراکز فعال در این عرصه، برنامه های متنوعی را برای اقشار مختلف جامعه تدارک ببینیم. برای دسترسی بیشتر علاقمندان، این برنامه ها به طور آنلاین و بوسیله فضای مجازی به طور زنده و تکرار برنامه پخش خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان فضایی ایران، وی اشاره کرد: همین طور از تمامی فعالین این حوزه دعوت می کنم تا با مراجعه به سایت سازمان فضایی ایران، نسبت به ثبت رویداد خود اقدام نمایند تا ضمن تجمیع برنامه های سراسر کشور، نسبت به حمایت محتوایی و اطلاع رسانی آن از زمینه های اطلاع رسانی سازمان فضایی ایران اقدام گردد.1400/07/09
21:53:27
479
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب