استقرار ۷ شرکت در پارک صنعت نفت

استقرار ۷ شرکت در پارک صنعت نفت رئیس پارک فناوری صنعت نفت با اشاره به ابزارهای حمایتی این پارک برای جذب و پشتیبانی از شرکتها و واحدهای فناور صنعت نفت، اظهار داشت: این پارک پروسه جذب و پذیرش شرکت‎ها را برون سپاری کرده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا مهندس ختلان در مراسم امضای موافقت نامه تاسیس مراکز نوآوری و رشد مشترک میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، با اعلان اینکه این پارک جزو منظومه تحقیقاتی وزارت علوم است که از هسته های فناور بخش خصوصی حمایت می کند، اضافه کرد: پارک فناوری صنعت نفت دومین پارک تقاضا محور کشور با گستره فعالیت در سراسر ایران است؛ چونکه ادعا داریم هر شرکت فناوری که ادعای تولید فناوری در صنعت نفت را داشته باشد، موظف به پشتیبانی از آن هستیم.
وی افزود: بر این اساس ما ابزارهای حمایتی مختلفی برای توسعه فناوری شرکت های دانش بنیان داریم که یکی از آنها "مرکز رشد نوآوری و رشد مشترک" است. از آنجا که وظیفه اصلی ما پشتیبانی از شرکتها در مراحل پیش رشد و رشد نیست، بلکه شامل مراحل بلوغ شرکتها است؛ بدین جهت مراحل پیش رشد و رشد را بوسیله مراکز رشد دیگر دنبال می نماییم، به این معنا که شبکه ای از مراکز رشد فعال در زمینه صنعت نفت ایجاد نماییم و واحدهای خارج شده از مراحل رشد و پیش رشد آنها در این پارک پذیرش خواهند شد.
ختلان ابزار دیگر حمایت این پارک را "پذیرش همبسته و غیر مستقر" دانست و در این زمینه توضیح داد: ما نوعی از پذیرش را در بخشنامه پارک تعریف کردیم که برمبنای آن فقط شرکت های این حوزه به استقرار در پارک برای دریافت حمایت ها نیاز ندارند، بلکه اگر ادعا این باشد که یک فناوری، خدمت و یا محصول جدید در صنعت نفت کشور عرضه نموده است، می تواند در موقعیت خودش باشد و ما آنها را پذیرش می نماییم.
رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت، "پارک همکار" را از دیگر ابزارهای حمایتی این پارک دانست و اظهار نمود: در این ابزار پارک همکار مرتبط و پارک همکار نیمه مرتبط تعریف شده است. در پارک همکار از تمامی واحدهای فناور فعال در صنعت نفت در صورتیکه با ما توافق نامه به امضا برسانند، حمایت می نماییم. علاوه بر آن پارک های فناوری عمومی که شرکت های فعال در زمینه صنعت نفت دارند نیز برمبنای موافقت نامه ای که با آنها به امضا می رسانیم، در قالب پارک نیمه همکار از آنها حمایت خواهیم کرد.
وی با اشاره به امضای ۸ موافقت نامه میان پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت و تعدادی از دانشگاه ها و پارک ها در این جلسه، تصریح کرد: در این مراسم ۳ موافقت نامه برای ایجاد مرکز رشد مشترک میان ما و "موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران"، "دانشگاه صنعتی سهند" و "پارک فناوری سمنان" به امضا رسیده است.
ختلان، امضای موافقت نامه جهت راه اندازی دو مرکز نوآوری مشترک با "پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران" و "دانشگاه شهید چمران اهواز" را از دیگر برنامه های این رویداد نام برد و اظهار داشت: علاوه بر آن با "پارک علم و فناوری یزد" و "پارک فناوری خراسان شمالی" دو موافقت نامه برای ایجاد پارک همکار نیمه همکار به امضا می رسد.
وی افزود: همین طور با پارک علم و فناوری خراسان موافقت نامه برای ایجاد پارک فناوری نیمه مرتبط به امضا رسید.

رئیس پارک علم و فناوری صنعت نفت، پذیرش از شرکتها و واحدهای فناور را از ماموریت های اصلی هر پارک فناوری دانست و افزود: ما نخستین پارکی هستیم که پذیرش این واحدها را برون سپاری کردیم.
ختلان با اعلان اینکه میزان تقاضا از طرف شرکتها برای استقرار در این پارک بالا است، تصریح کرد: تا حالا ۱۳۰ تقاضا به ما ارسال شده است که از این تعداد ۹ شرکت تایید اولیه شدند و از این تعداد پس از بررسی ها و ارزیابی ها ۷ شرکت برای استقرار در این پارک مورد تایید قرار گرفته اند.
وی همین طور از اجرای نظام رتبه بندی برای واحدهای مستقر در این پارک آگاهی داد و اظهار داشت: تا حالا ۳ شرکت حائز رتبه دوم کارکردی و ۴ شرکت موفق به کسب رتبه سوم کارکردی شدند که امروز در این مراسم عرضه شدند.1400/05/19
14:19:38
5.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب