نبود سایت اجرای تست های کیفی سنجی در کشور چالش قطعه سازان حوزه حمل و نقل

نبود سایت اجرای تست های کیفی سنجی در کشور چالش قطعه سازان حوزه حمل و نقل به گزارش سایت امن قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری متروی تهران با اشاره به اینکه حفظ جان انسان ها در حمل و نقل بسیار مهم و ضروری می باشد، اظهار داشت: این در شرایطی است که در کشور سایت انجام تست و آزمون برای قطعات ساخته شده در این صنعت وجود ندارد که نیاز است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، مجید رستمی امروز در رویداد تبادل فناوری در حوزه حمل و نقل نوین که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به اینکه پرداختن به مبحث حمل و نقل عمومی با عنایت به شرایط خاص حمل و نقل "انبوه بر" پیچیده است، اضافه کرد: حمل و نقل "انبوه بر" در کشور تابحال وارداتی بوده است و کسی باور نمی کرد که روزی به این باور برسیم که پروژه "قطار ملی" را با تاکید بر توان متخصصان و توانمندان کشور تعریف و اجرایی نماییم.
وی تأمین و تهیه قطعات فناورانه این صنعت را یکی از چالش های کشور نام برد و اظهار نمود: آن چیزی که چرخ این صنعت را به پیش می راند، پتنت ها و دانش فنی هایی است که در اختیار ما نیست و باید با استفاده از متخصصان کشور این نیاز را مرتفع نماییم و اعمال تحریم ها سبب شد که این نیاز حس گردد و به سمت استفاده از توان داخلی برویم.
وی افزود: شرکت بهره برداری متروی تهران در این حوزه تابحال مبادرت به برگزاری ۳ دوره نمایشگاه ساخت داخل کرده است که طی آن بیشتر از ۱۵۰ قطعه های تک که به دست متخصصان داخلی ساخته شده بود، ارائه شد و این گام مهمی در تأمین قطعات حمل و نقل بوده است.
قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران تصریح کرد: با این تلاش ها امروز به جایی رسیده ایم که نیاز داریم تا ساختارهای دانش بنیان کشور بتوانند به پتنت های خارجی ورود و با کسب دانش فنی، کشور را در این عرصه یاری کنند.
رستمی برگزاری رویداد تبادل فناوری در حوزه حمل و نقل را از سیاستگذاری های مدیران ارشد شرکت بهره برداری مترو دانست و خاطرنشان کرد: ما بر ساخت داخل تجهیزات و قطعات مورد نیاز مصر هستیم و انعقاد قراردادهای نمادین در این رویداد نشانه این رویکرد ما به ساخت داخل است.
به نقل از ایشان، روند اداری تبدیل شدن این تفاهمنامه ها در شرکت بهره برداری مترو تهران ظرف هفته های آینده طی خواهد شد.
رستمی، با تکیه بر لزوم استاندارد سازی محصولات داخل در زمینه حمل و نقل" انبوه بر"، اظهار داشت: ما در زمینه استاندارد سازی و ایجاد سایت هایی برای تست و آزمون قطعات این صنعت ضعف هایی داریم. محققانی که وارد حوزه های های تک می شوند به پلت فرم ها و زیر ساخت هایی برای آزمون قطعات نیاز دارند.
وی با اشاره به اینکه حفظ جان انسان ها در مترو سازی در دنیا حرف اول را می زند، افزود: این در شرایطی است که انجام خیلی از تست های داغ در کشور امکان پذیر نیست و این مورد ما را به چالش می کشانید.
قائم مقام عملیات شرکت بهره برداری مترو تهران تصریح کرد: در این حوزه دستگاههای مرتبط مانند صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی زمینه ای را در کشور فراهم می کنند تا در کشور امکان انجام تست های صحت سنجی و کیفیت سنجی فراهم گردد.
منبع:

1400/05/10
15:49:27
5.0 / 5
158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب