با عملكرد بهتر از باتری لیتیومی؛

تولید باتری كم هزینه با نمك مذاب برای ذخیره سازی انبوه برق

تولید باتری كم هزینه با نمك مذاب برای ذخیره سازی انبوه برق سایت امن: همزمان با افزایش تولید انرژی با بهره گیری از باد و نور خورشید، نیاز به تولید باتری هایی ارزان برای ذخیره سازی این انرژی بالا رفته و به همین دلیل باتری های نمک مذاب تولید شده اند.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، محققان آمریکایی که این باتری ها را تولید کرده اند می گویند آنها در مقایسه با باتری های لیتیومی ابزار بهتری برای ذخیره سازی انرژی به دست آمده از منابع تجدیدپذیر هستند.
باتری های نمک مذاب با هزینه کمتری قابل تولید بوده و ظرفیت ذخیره انرژی آنها در مقایسه با باتری های لیتیومی بیشتر است. از همین رو میتوان از آنها در مقیاس انبوه برای ذخیره سازی برق مورد نیاز شهرها و روستاها استفاده نمود. الکترودهای این باتری ها در دمای پایین با استفاده از سدیم فعال باقی می مانند.
این باتری ها همینطور به عایق بندی کمتری نیاز دارند و سیم کشی انجام شده برای اتصال اجزای آنها نازک خواهد بود.
مدل های اولیه این باتری ها تنها در دمای ۲۷۰ تا ۳۵۰ درجه سانتیگراد عملیاتی باقی می ماندند. اما مدلهای جدید با استفاده از فلز سدیم مایع ساخته شده اند که از سرامیک برای جداسازی دو بخش آند و کاتد استفاده شده است. همینطور مایع جدیدی متشکل از یدید سدیم و کلرید گالیم در این باتری به کار رفته که فعالیت آنرا در دمای کم ممکن می کند.
باتری مورد اشاره در دمای ۱۱۰ درجه سانتیگراد قادر به فعالیت است و در یک بازه زمانی هشت ماهه بیشتر از ۴۰۰ بار پر و خالی شده و مشکلی برای آن به وجود نیامده است. محققان امیدوارند بتوانند برای تجاری سازی استفاده از این باتری ظرف ۱۰ سال آینده اقدام نمایند.


منبع:

1400/04/31
14:25:33
5.0 / 5
202
تگهای خبر: انرژی , باتری , ساخت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب