تصفیه پساب بیمارستانی، صنعتی و خانگی با دستگاه ایرانی

تصفیه پساب بیمارستانی، صنعتی و خانگی با دستگاه ایرانی به گزارش سایت امن یکی از شرکتهای فناور با استفاده از پلاسما و فناوری کویتاسیون دستگاه تصفیه پساب برای حذف میکروارگانیزم ها، ترکیبات آلی آلاینده و ترسیب فلزات سنگین در پساب های خانگی، صنعتی، معدنی و بیمارستانی تولید کرد.


به گزارش سایت امن به نقل از ستاد نانو، دستگاه تصفیه پساب مبتنی بر هم افزایی فناوری پلاسما و کویتاسیون به منظور تصفیه انواع پساب ها و بازچرخانی آنها برای استفاده مجدد راساس هم افزایی دو فناوری پلاسما و کاویتاسیون توسط یکی از شرکتهای فناور طراحی و ساخته شده است. این دستگاه با استفاده از این دو فناوری باعث تخریب میکروارگانیزم ها، ترکیبات آلی آلاینده و ترسیب فلزات سنگین موجود در آب می شود.
توانایی تخریب مواد بسیار پایدار، حجم کم فضای اشغالی فرایند تصفیه، عدم استفاده از مواد شیمیایی، کاهش هزینه در مقایسه با روش های مشابه، حذف فلزات سنگین، و کاهش تولید لجن حجمی از مزایای این دستگاه به حساب می آید.
فناوری پلاسما، بهره گیری از تخلیه الکتریکی ولتاژ بالا با ایجاد نقاط پرانرژی درون آب با استفاده از رژیم های پلاسمایی همچون تخلیه آرک، تخلیه تابان و تخلیه تاریک به صورت پالسی بدون افزایش دمای توده سیال نسبت به حالت های معمول است که کاهش مصرف انرژی و افزایش توان تخلیه در زمان کوتاه را به دنبال خواهد داشت. فناوری کویتاسیون هم با استفاده از ماژول های ایجاد کویتاسیون (اریفیس پلت، ونتوری، روتاری و گردابی) و ایجاد اختلاف فشار، سبب ایجاد حفرات ماکرو/ میکرو شده و با انفجار آنها نقاط پرانرژی تولید می شود.
در این دستگاه بخش پلاسمای پالسی با ایجاد تخلیهٔ الکتریکی درون آب، محیطی مستعد جهت تخریب آلاینده ها را فراهم می آورد. رادیکال هیدروکسیل اکسنده که بسیار قوی است در این مرحله تولید می شود ولی در روش های معمول بخش زیادی از آن تاثیر اکسندگی خویش را نمی گذارد.
همینطور معمولا بخش زیادی از حفرات تولیدی در بخش کویتاسیون بدون انفجار در راه آب قرار می گیرند. با هم افزایی پلاسما و کویتاسیون و کنترل شرایط و هندسه ترکیبی، بهره وری افزایش خواهد یافت.
این دستگاه باعث تخریب و خنثی سازی آلاینده های آلی حاصل از فاضلاب های صنعتی، معادن، خانگی می شود ازاین رو از آن میتوان برای تصفیه پساب های بیمارستانی حاوی ترکیبات خطرناک، تصفیه آب های آلوده و سمی به فلزات سنگین و میکروارگانیزم ها بهره برد.
این شرکت از سال ۱۳۹۶ فعالیت خویش را در زمینه سیستم های تصفیه آب و فاضلاب صنعتی و بهداشتی با هدف افزایش کیفیت محصولات و خدمات و به روز رسانی دانش و تکنولوژی های مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب شروع کرد. این شرکت با استفاده از روش هایی چون پلاسما، کویتاسیون، انعقاد الکتریکی و چربی گیر به طراحی و ساخت انواع سیستم ها می پردازد.1400/04/19
18:54:39
5.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب