فعالیت ۴ شركت برتر های تك صادراتی كشور در زمینه سلامت

فعالیت ۴ شركت برتر های تك صادراتی كشور در زمینه سلامت رییس دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ضمن معرفی چهار شرکت بعنوان بالاترین شرکت های های تک صادراتی ایران، اظهار داشت: از میان هزار و 100 شرکت ارزیابی شده از طرف باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان تنها چهار شرکت موفق به دریافت پنج ستاره شدند که همه در زمینه سلامت کشور فعال می باشند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا منظم با بیان این خبر اظهار داشت: این افتخاری برای حوزه صنعت های تک سلامت در کشور است.
دکتر منظم با تاکید بر این که این دستاورد باارزش در دوران تحریم به دست آمده است، اظهار داشت: به رغم فعالیت صنایع مختلف در کشور که اغلب های تک هستند و از فناوری های پیچیده ای برخوردار می باشند، این فناوری های حوزه سلامت در کشور است که توانسته اند در بازارهای رقابتی بین المللی برای محصولات با فناوری بالا بازار مناسب فراهم نموده و برای کشور ارزآوری کنند.
رییس دفتر توسعه فناوری معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، به تشریح جزییات ارزیابی انجام شده پرداخت و اظهار داشت: مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مبادرت به راه اندازی باشگاه سرآمدان صادرات دانش بنیان کرده است. این مجموعه با سه شاخص فنی، زیرساخت های شرکتی و میزان فروش داخلی و خارجی، مبادرت به رتبه بندی و انتخاب شرکت های دانش بنیان صادراتی برتر کرده است. یک هزار و ۱۰۰ شرکت ارزیابی فنی و از میان آنها ۵۱۳ شرکت بصورت کامل ارزیابی شده اند و از این تعداد ۴ شرکت در سطح ۵ ستاره، ۴۸ شرکت ۴ ستاره و ۲۲۷ شرکت رتبه ۳ ستاره را ستاندن کردند. ۱۰۳ شرکت نیز جزو شرکت های مستعد شناسایی شدند.
به نقل از معاونت تحقیقات وزارت بهداشت، در این گزارش شرکت های تولیدکننده محصولات دانش بنیان با زیرساخت های صادراتی قوی و بازارهای ثابت خارجی موفق به دریافت ۵ ستاره شده اند که علاوه بر آن معیارهایی مانند کسب حداقل ۸۰ درصد از مجموع امتیازات، داشتن محصول های تک با حداقل ۶۰ درصد امتیاز فنی، داشتن پتنت یا گزارش عدم نقض پتنت، حداقل یک میلیون دلار صادرات تجمیعی محصولات های تک را هم در کارنامه فعالیت خود به ثبت رسانده اند.1400/04/17
13:29:54
5.0 / 5
268
تگهای خبر: توسعه , دانش بنیان , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب