استقبال ارمنستان از ورود شركتهای دانش بنیان ایرانی به بازار این كشور

استقبال ارمنستان از ورود شركتهای دانش بنیان ایرانی به بازار این كشور در دیدار هیات ارمنستانی با معاونان صندوق نوآوری و شکوفایی، ضمن اعلام استقبال ارمنستان از ورود شرکتهای دانش بنیان ایرانی به بازار این کشور، اعلام گردید که صندوق نوآوری و شکوفایی هم از فعالیتهای شرکتهای دانش بنیان ایرانی در داخل و خارج از کشور حمایت می کند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، یک هیات از کشور ارمنستان متشکل از معاون وزیر اقتصاد، معاون وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت و هم سفیر این کشور در تهران، با هدف بررسی راهکارهای توسعه همکاریهای دو جانبه میان شرکت ‎های دانش بنیان ایران و ارمنستان و حضور شرکتهای کشورمان در بازار کشور ارمنستان، در محل صندوق نوآوری و شکوفایی حضور یافت و با عضو هیات عامل و معاونان این صندوق ملاقات و گفتگو کرد.

مهندس نصراله جهانگرد، عضو هیات عامل صندوق نوآوری در دیدار هیات ارمنستانی با معاونان صندوق نوآوری با اشاره به اینکه ارمنستان از قابلیت های بالا و سرمایه خوبی برای همکاریهای منطقه ای و بین المللی برخوردار است، درباره ظرفیت های شرکتهای دانش بنیان ایرانی اظهار داشت: شرکتهای ایرانی می توانند متناسب با نیازها و ظرفیت های کشور ارمنستان، روابط کاری خوبی را شکل دهند. صندوق نوآوری هم در همین راستا از شرکتهای دانش بنیان ایرانی در داخل و خارج از کشور حمایت می کند.

عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه، سفر هیات ارمنستانی به ایران را باعث تقویت فعالیت ها و افزایش ظرفیت های همکاری بین دو کشور دانست و اظهار نمود: ما این آمادگی را داریم تا از نقطه نظر مدلهای توسعه و سرمایه گذاری دانش بنیان، در سطح ملی با ارمنستان، همکاریهای لازم را داشته باشیم.

جهانگرد اضافه کرد: امیدوارم با مدیریت و همکاریهای توسعه ای شرکتهای دانش بنیان، روابط بیشتر توسعه پیدا کند.

آموزش عالی کشور باید منجر به تجاری سازی شود

در ادامه دکتر رضا قربانی، معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق نوآوری متناسب با مسئولیتی که برعهده دارد، در حوزه تقویت اقتصاد و نوآوری فعالیت می کند.

وی ضمن اشاره به این که طی ۱۵ سال قبل ادبیات برپایه فناوری در کشور شکل گرفته است، اضافه کرد: نهادهای مختلفی همچون پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و صندوق نوآوری و شکوفایی طی سالهای گذشته در کشور راه اندازی شده اند تا امروز شاهد پیشرفت در حوزه فناوری باشیم.

معاون نوآوری و توسعه فناوری صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: آموزش عالی کشور باید منجر به تجاری سازی ایده ها شود.

قربانی در انتها تصریح کرد: همکاریهای دوجانبه میان ارمنستان و ایران می تواند موجبات تجاری سازی و توسعه اقتصادی را برای هر دو کشور فراهم آورد.
صندوق نوآوری پشتیبان بیشتر از 6 هزار شرکت دانش بنیان است

دکتر سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی هم اکوسیستم فناوری ایران را از بالغ ترین و برترین اکوسسیستم های فناوری منطقه دانست و اظهار داشت: شرکتهای دانش بنیان ما از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار می باشند. این در شرایطی است که در سال 2020، تعداد 450 شرکت صادراتی ما بیشتر از یک میلیارد دلار صادرات داشته اند.

وی ادامه داد: شرکتهای دانش بنیان در حوزه های مختلف از اطلاعات، ارتباطات و مخابرات گرفته تا ماشین آلات، کشاورزی، مواد شیمیایی و... فعالیت می نمایند. همینطور این شرکت ها ما را در خیلی از موارد همچون حوزه اقلام مبارزه با کرونا بی نیاز کرده اند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به این که این صندوق خدمات گوناگونی به شرکتهای دانش بنیان عرضه می کند، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف صندوق نوآوری در صادرات محصولات دانش بنیان، کوشش برای حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های خارجی و پذیرش هیات تجاری از کشورهای مختلف است.

ملکی فر به افتتاح نمایشگاه دائمی محصولات ایران در ایروان اشاره نمود و اظهار داشت: این نمایشگاه که در فوریه 2021 افتتاح شد، می تواند بستر مناسبی برای ارتباطات شرکتهای دانش بنیان با ارمنستان باشد.

تعاملات صندوق نوآوری با ارمنستان می تواند عمیق تر باشد

سهراب آسا، مدیر امور بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی هم اظهار داشت: رابطه خوب بین ارمنستان و ایران در سالیان دراز گذشته فقط به مسایل علمی، فناوری، اقتصادی و سیاسی برنمی گردد و شامل موضوعات فرهنگی و اجتماعی هم بوده است.

وی ادامه داد: همانطور که ظرفیت همکاریهای دوجانبه بین وزارت اقتصاد ارمنستان با نهادهای مستقل در ایران وجود دارد، این ظرفیت برای نهاد تأمین مالی اکوسیستم نوآوری کشور هم میسر بوده و این صندوق از ظرفیت خوبی برای عقد تفاهمنامه همکاریهای مشترک با متناظرین ارمنی خود برخوردار می باشد.

مدیر امور بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به بازیگران اصلی زیست بوم نوآوری کشور به نقش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و هم صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد و حضور برخی از شرکتهای دانش بنیان ایرانی در این نشست و تشریح چالش ها و درخواست های ایشان در پیشبرد همکاریهای دوجانبه بین بخش های خصوصی دو طرف را نشان ظرفیت های خوب همکاری بین دو طرف دانست.

امیدواریم تعامل با صندوق نوآوری به تعمیق روابط فناورانه دو کشور کمک نماید

در ادامه این دیدار آرتاشس تومانیان، سفیر جمهوری ارمنستان در ایران به سابقه همکاریهای دو جانبه میان دو کشور اشاره نمود و اظهار داشت: روابط دوجانبه ما با پیشرفت و توسعه همراه می باشد و این همکاری ها در زمینه آموزش، علوم و فناوری ها خصوصیت های خاص خویش را دارد که با عنایت به ظرفیت های موجود هر دو کشور شاهد توسعه این روابط خواهیم بود.

وی بر نقش آفرینی صندوق نوآوری و شکوفایی در اکوسیستم نوآوری ایران تصریح کرد و اضافه کرد: این صندوق که زیرمجموعه نهاد ریاست جمهوری در ایران فعالیت می کند، نهاد بلند پایه ای است که امیدواریم با تعامل با آن به تعمیق روابط فناورانه میان دو کشور کمک نماییم.
ایجاد مسیرهای همکاری با دولت ایران و شرکتهای دانش بنیان ایرانی

واروس سیمونیان، معاون وزیر اقتصاد ارمنستان هم اظهار داشت: ایجاد مسیرهای همکاری با دولت ایران و شرکتهای دانش بنیان ایرانی برای ارمنستان از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

ارمنستان شرایط را برای ورود شرکتهای دانش بنیان ایرانی به این کشور فراهم می کند

همینطور آرمن سیمونیان، معاون وزیر مدیریت منطقه ای و زیرساخت ارمنستان در سخنانی در این جلسه اظهار داشت: ارتباطات و همکاریهای دو کشور در زمینه علوم می تواند با پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر همراه باشد.

وی بیان نمود: ارمنستان در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو با ایران همکاری خواهد نمود و شرایط را برای ورود شرکتهای دانش بنیان ایرانی به این کشور فراهم می آورد.

به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، در انتها این نشست، چهار شرکت دانش بنیان به تشریح خصوصیت های فنی محصولات خود برای ورود به بازار ارمنستان پرداختند.
منبع:

1400/04/10
22:55:32
288
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب