چاپ گرمكن های صندلی، سنسور و پنل خودرو ها با جوهر نانویی

چاپ گرمكن های صندلی، سنسور و پنل خودرو ها با جوهر نانویی به گزارش سایت امن یکی از شرکتهای دانش بنیان به منظور تولید و توسعه محصولات حوزه الکترونیک چاپی، چاپگری به بازار عرضه نموده است که با کمک جوهرهای نانویی می تواند محصولاتی نظیر گرمکن صندلی، سنسور و پنل خودرو ها را تولید نماید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، در این فناوری با استفاده از نانوجوهرها امکان ساخت افزاره های الکترونیک منعطف و ارزان فراهم می شود. هم اکنون امکان چاپ انواع مدارات چاپی و انعطاف پذیر، RFID تگ ها، گرمکن های انعطاف پذیر، سنسورهای انعطاف پذیر به همراه قابلیت تحقیق و توسعه روی سایر کاربردهای حوزه الکترونیک چاپی توسط این دستگاه، وجود دارد.
با بومی سازی دانش ساخت این دستگاه، الان قابلیت ساخت و عرضه تجهیزات و ماشین آلات صنعتی به منظور تولید انواع محصولات تجاری حوزه الکترونیک چاپی در کشور امکان پذیر شده است.
علی قره خانی، مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان اظهار نمود: ما چاپگری برای توسعه فناوری الکترونیک چاپی عرضه کرده ایم، یعنی با استفاده از این چاپگر میتوان مدارات الکترونیکی را چاپ کرد.
وی درباره کاربرد این چاپگر اظهار داشت: همچون کاربردهای این چاپگر استفاده از آن در تولید منسوجات است، با این فناوری میتوان انواع مختلف گرمکن و سنسور را روی پارچه چاپ کرد و از آن پارچه در تولید لباس استفاده نمود. در صنعت خودروسازی این چاپگر کاربرد دارد، در خودرو های امروزی در بخش پنل و گرمکن های صندلی از این تکنولوژی استفاده می شود. آینده الکترونیک به سمت الکترونیک چاپی یا الکترونیک پوشیدنی می رود.
مدیر تحقیق و توسعه این شرکت دانش بنیان درباره فضای الکترونیک چاپی در جهان بیان نمود: حوزه الکترونیک چاپی در جهان، حوزه ای نو قلمداد می شود. ازاین رو ما انتظار داریم بازار خوبی به واسطه محصولاتی که از این چاپگر بیرون می آید، داشته باشیم.
این دستگاه الکترونیک چاپی برای تولید محصولات الکترونیکی در حوزه های مختلف قابل استفاده می باشد. هزینه پایین، سبک بودن، ضخامت کم، سازگاری با محیط زیست، انعطاف پذیری و پایداری همچون مزایای این فناوری است.
به نقل از ستاد نانو، با عنایت به بازار ۳۰ میلیارد دلاری محصولات حوزه الکترونیک چاپی و پیشبینی بازاری بالغ بر ۷۵ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۷ در کنار عدم احتیاج به زیرساخت های پیچیده و توانمندی های موجود داخلی، محصولات حوزه الکترونیک چاپی می تواند از اهمیت بسزایی در رشد و توسعه صنعت نانو در کشور برخوردار باشد.1400/04/07
13:33:24
5.0 / 5
258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب