۲۸۰ هكتار زمین جدید به پارك فناوری پردیس افزوده شد

۲۸۰ هكتار زمین جدید به پارك فناوری پردیس افزوده شد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود: ۲۸۰ هکتار زمین جدید به پارک فناوری پردیس افزوده شد.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست انعقاد تفاهمنامه الحاق زمینهای جدید به پارک فناوری پردیس اظهار داشت: پارک فناوری پردیس بعنوان بزرگترین پارک فناوری کشور توانسته است بیشتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی جذب نماید.
وی اضافه کرد: در این ناحیه نوآور با وجود آنکه هیچ دودکش آلاینده ای دیده نمی گردد، اما مراکز فناور درحال تولید ارزش افزوده هستند. این مورد نشانگر همراهی و همگامی راهبردی فناوری و محیط زیست در کشور به حساب می آید.
رئیس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: در کشور چین یک بندر ساده ماهیگیری بعد از ۴۰ سال به یک پارک فناوری عظیم و بین المللی تبدیل گشته است. در کشور ما هم ظرفیت و پتانسیل ایجاد پارک های علم و فناوری بزرگ وجود دارد. بی گمان آینده شهر پردیس درخشان است و قرار نیست این شهر به خوابگاه تهران تبدیل گردد، بلکه شهری پویا و بالنده خواهد بود.
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی هم در جریان امضای این اسناد همکاری، اظهار داشت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نقشی کلیدی و بی بدیل در توسعه زیست بوم نوآوری در کشور ایفا کرده اند. ما در این وزارت با اعتماد و ایمان قلبی از این زیست بوم حمایت کرده ایم.
وی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی تلاش کرد بعنوان مصرف کننده خدمات و محصولات خلاق و دانش بنیان با این شرکت ها همکاری کند و سطح نفوذ فناورانه شرکتهای دانش بنیان و خلاق را در عرصه شهرسازی و معماری کشور، افزایش دهد.

1400/04/06
20:24:21
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب