جزئیات خدمات صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به شركتها

جزئیات خدمات صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به شركتها صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق به شرکت ها و استارتاپ های خلاق انواع خدمات مالی را عرضه می کند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سید مهدی حیاتشاهی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق درباره کارکردها و خدمات این صندوق اظهار داشت: صنایع خلاق از دو جنبه دارای اهمیت هستند؛ اول این که عموماً رشد این صنایع به نسبت میانگین رشد صنعتی، از رشد بالاتری بهره مند است و خصوصاً در سالهای اخیر باوجود بحران های مالی جهانی، همیشه توان خویش را حفظ نموده و بخش مهمی از اشتغال را در صنایع کوچک و متوسط هم به وجود آورده اند. دوم اینکه این صنایع از تاریخ و فرهنگ و میراث فرهنگی، طبیعی و تاریخی نشات گرفته و رشد می کنند و علاوه بر جنبه اقتصادی و کارآفرینی، بستری برای معرفی و گسترش فرهنگ و سنت بوده و ایجادکننده تنوع فرهنگی هستند.
وی ادامه داد: کوتاه شدن زمان بازگشت سرمایه نسبت به سایر زمینه ها امکان افزایش تعداد سرمایه گذاری را در بازه زمانی معین می افزاید و این همچون مزایای این صندوق است. همینطور باید توجه داشت که حجم کمتر سرمایه گذاری امکان عرضه خدمات به تعداد بیشتری طرح را به وجود آورده و از نظر آماری میزان ریسک سرمایه گذاری را می کاهد.
حیاتشاهی ضمن توضیح بیشتر در مورد کارکردهای این صندوق اظهار داشت: با شروع برنامه پشتیبانی از اقتصاد خلاق و صنایع خلاق در قالب برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیاز به یک مرجع مالی و تخصصی برای عرضه خدمات در زمینه صنایع خلاق و فرهنگی و گیاهان دارویی شناسایی شد که به ایجاد این صندوق منجر گردید. بنابراین برنامه ایجاد، راه اندازی و دریافت مجوز ایجاد صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق شروع شد و در سال ۱۴۰۰ آغاز به کار کرد.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صنایع خلاق، با اشاره به اهداف تعیین شده برای این نهاد، اضافه کرد: این صندوق دارای دو رویکرد کلی در فعالیت ها و خدمات خود است؛ اول: عرضه خدمات مالی و توسعه ای به شرکت های خلاق و نوآور در جهت رشد و توسعه فعالیت، بازار و درآمد این شرکت ها، با روش های عرضه انواع تسهیلات، ضمانت نامه، سرمایه گذاری، لیزینگ، توسعه بازار و مشاوره.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی همین طور اظهار داشت: رویکرد دوم عرضه خدماتی مانند کارگزاری مالی، مدیریت و مشاوره منابع، سرمایه گذاری، ارزیابی و عرضه تسهیلات است. هم اکنون خدمات این صندوق شامل صدور ضمانت نامه و عرضه تسهیلات برمبنای درخواست متقاضیان و مصاحبه اولیه با آنها درحال عرضه است.

منبع:

1400/04/04
18:46:33
5.0 / 5
185
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب