برگزاری هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی دانش مغز

برگزاری هفتمین دوره مسابقات دانش آموزی دانش مغز به گزارش سایت امن هفتمین دوره مسابقات دانش آموزیˮدانش مغزˮ در زمینه علوم اعصاب نیمه دوم تیرماه سال جاری در سرتاسر کشور برگزار می گردد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دور نخست این مسابقات دو مرحله ای دانش آموزان به صورت مجازی روز هجدهم تیرماه سالجاری انجام می شود.
این مسابقات هرساله بین دانش آموزان سنین ۱۳ تا ۱۸ سال مقطع متوسطه برگزار می گردد که برگزیده نهایی مرحله دوم این رقابت ها مقرر است پاییز سال جاری به همراه نفر اول ششمین دوره این مسابقات به مسابقه جهانی دانش مغز به آمریکا اعزام شود.
هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی انجام می شود، استعدادیابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است.
مسابقات دانش آموزی دانش مغز رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های در رابطه با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.
در این رقابت ها به نفرات برتر مرحله دوم آزمون دانش مغز علاوه بر اهدای لوح تقدیر، جوایز غیر نقدی بین ۱۰ میلیون تا ۵۰ میلیون ریال تعلق می گیرد.
نمایندگان اعزامی ایران به مسابقات جهانی دانش مغز درپنج سال قبل همواره در بین ۵ کشور برگزیده مسابقات جای داشتند و در پنجمین دوره این مسابقات هم مقام سومی مسابقات جهانی دانش مغز در کره جنوبی نصیب نماینده اعزامی کشورمان به این مسابقات شد.
به نقل از ستاد علوم شناختی، انجمن علوم اعصاب ایران و گروه علمی سیناپس بعنوان متولیان برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران، با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، هر ساله این مسابقات را طی دو مرحله در تمام استانهای کشور برگزار می نماید.1400/03/13
15:55:14
520
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , توسعه , فضا , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب