فعالیت بیش از ۱۰۰۰ هسته

فعالیت بیش از ۱۰۰۰ هسته معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: بیش از 135 هزار مترمربع به مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داده شده که بیش از هزار هسته/ واحد فناور در آن مشغول به فعالیت هستند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی با بیان این خبر اظهار نمود: حمایت و پشتیبانی از ایجاد زیرساخت های مناسب فناوری و نوآوری در واحدهای دانشگاهی یکی از اهداف و برنامه های معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری امسال است.
وی افزود: بر طبق مستندات ارسالی مراکز رشد کشور بوسیله سامانه سطح بندی مراکز رشد، مجموع کل فضای اختصاص داده شده به مراکز رشد دانشگاه بیش از ۱۳۵ هزارمترمربع است. این فضا شامل فضای استقرار هسته ها /واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان دانشگاه، فضاهای آموزشی و ترویجی کارهای کارآفرینی و همین طور فضای ستادی مرکز رشد است. در سال قبل و در فضای اختصاص یافته از طرف مراکز رشد دانشگاه بیش از هزار هسته/ واحد فناور در فضای ۱۳۵ هزار متر مربعی راه اندازی شدند.
دکتر دهقانی فیروزآبادی تاکید کرد: برمبنای آمار گزارش گیری شده و نتایج حاصل از سطح بندی مراکز رشد باتوجه به تعداد هسته ها /واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان دانشگاه، تعداد محصولات تولید شده در مراکز رشد و همین طور باتوجه به تعداد افراد شاغل در مراکز رشد شامل دانشجو یا عضو هیات علمی می توان اظهار داشت که به ازای هر ۳۵ متر مربع یک فعالیت فناورانه در دانشگاه صورت گرفته است.
به نقل از دانشگاه آزاد، او در آخر اشاره کرد: فضای اختصاص یافته به مراکز رشد دانشگاه در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۷ به میزان ۲/۹ برابر شده است که نشان دهنده یک جهش بزرگ در حمایت و پشتیبانی از ایجاد زیر ساخت های فناوری و نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی است. ایجاد فضاهای مناسب جهت انجام کارهای فناورانه و نوآورانه و کارهای منجر به خلق کسب و کارهای نوپا و محصولات دانش بنیانی راه را برای ورود علاقمندان به این حوزه هموار می کند.
منبع:

1400/03/01
21:02:36
491
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب