تامین برق چراغ ال ای دی با سیگنال های وای فای

تامین برق چراغ ال ای دی با سیگنال های وای فای پژوهشگران دانشگاه سنگاپور با بهره گیری از سیگنال های بی سیم وای فای موفق شدند انرژی لازم برای روشن کردن یک چراغ ال ای دی را تامین کنند.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، دانشمندان از سال ها قبل در تلاش بوده اند تا از امواج رادیویی برای تامین برق تجهیزات الکترونیکی کوچک استفاده کنند و حالا این تلاش ها باتوجه به همه گیری شبکه های وای فای به نتیجه رسیده است.
بدین منظور تراشه ای جدید تولید شده که می تواند سیگنال های وای فای را دریافت کرده و به برق تبدیل کند تا از این طریق چراغ های کوچک ال ای دی روشن شوند. انتظار می رود در آینده از این شیوه برای تامین انرژی حسگرها و دستگاه های کوچک الکترونیک استفاده گردد.
تراشه ای که بدین منظور تولید شده، متشکل از اسیلاتورهای دارای چرخش گشتاوری یا STO است که می توانند امواج رادیویی را دریافت و انرژی مختصری تولید کنند. با بهره گیری از چند اس تی وی در کنار یکدیگر در یک تراشه می توان خروجی برق را افزایش داد.
تراشه طراحی شده بدین شیوه قادر به دریافت امواج رادیویی ۲.۴ گیگاهرتزی وای فای و تبدیل آنها به ولتاژ مستقیم است. از این ولتاژ برای روشن کردن چراغ های ال ای دی ۱.۶ ولتی به مدت یک دقیقه استفاده شد.

1400/02/30
21:51:37
822
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب