حاكمیت سایبری در خارج از كشور-۴۰

اپل با كنترل داده های محلی توسط دولت چین موافقت نمود

اپل با كنترل داده های محلی توسط دولت چین موافقت نمود سایت امن: اپل بمنظور تداوم فعالیت در چین موافقت کرده که داده های محلی کاربران خودرا در این کشور ذخیره کرده و دسترسی دولت به آنها را ممکن کند.به گزارش سایت امن به نقل از انگجت، اپل قبل از این با هدف جلب رضایت دولت چین برخی اپلیکیشن ها مانند یک نقشه موبایلی و برخی بازی های ویدئویی را حذف کرده بود.
بر اساس اسنادی که توسط نیویورک تایمز بررسی شده، اپل کنترل مراکز داده جدید خودرا در گویانگ - که گفته می شود ماه آتی تکمیل می شود - و در منطقه مغولستان داخلی واقع است را به دولت چین واگذار کرده است.
دولت چین در سال ۲۰۱۶ قانونی را تصویب کرد که به سبب آن تمامی اطلاعات شخصی و داده های مهم کاربران چینی که توسط شرکت های فناوری خارجی جمع آوری می شود، باید در چین باقی بماند و تصمیم تازه اپل نیز در امتداد تبعیت از همین قانون است.
پیش از این اپل داده های کاربران خدمات آی کلود در چین را نیز از چند سرور که در خارج از چین قرار داشتند به داخل این کشور منتقل کرد. چین دغدغه های مربوط به امنیت ملی و نگرانی از سوءاستفاده سایر کشورها از اطلاعات خصوصی مردم این کشور را عامل تصمیم های مورد اشاره می داند.
در حال حاضر داده های ذخیره شده مردم چین در سرویس آی کلود اپل توسط شرکتی چینی به نام Guizhou-Cloud Big Data (GCBD) مدیریت می شود که وابسته به دولت چین و تحت نظر آنست.
اپل حتی کلیدهای دیجیتال مورد نیاز برای رمزگشایی از داده های قفل شدن کاربران چینی را نیز از آمریکا به این کشور انتقال داده است.


منبع:

1400/02/29
12:45:53
726
5.0 / 5
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , امنیت , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب