ابررایانه سیمرغ امروز رسما

ابررایانه سیمرغ امروز رسما به گزارش سایت امن ابررایانه سیمرغ با ظرفیت یک میلیارد عملیات ممیز شناور ۶۴ بیتی در ثانیه امروز در دانشگاه امیرکبیر افتتاح و رونمایی گردید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا امروز طی مراسمی با حضور مسئولان معاونت علمی ریاست جمهوری و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات پروژه ابر کامپیوتر سیمرغ با ظرفیت ۵۰۰ ترافلاپس در روز کار خویش را شروع کرد.
ظرفیت پردازشی این ابر کامپیوتر تا ۵ پتافلاپس با استفاده از زیر ساخت های فعلی و تا ۱۰ پتافلاپس در فازهای بعدی قابل افزایش است.
این پروژه در فضایی به مساحت تقریبی ۲۵۰ متر مربع با قابلیت گسترش به ۴۰۰ متر مربع اجرایی شده است.
این ابر کامپیوتر با ظرفیت ۴۲ رک قابل گسترش به ظرفیت ۸۴ رک بر اساس سطح سوم استاندارد TIA_۹۴۲ ساخته شده است و می تواند از توان پردازشی ۵ پتافلاپس پشتیبانی کند.
سیمرغ بر اساس فناوری فضای مجازی و رایانش ابری طراحی شده است. مجازی سازی سبب افزایش بهره وری از منابع موجود و انعطاف پذیری در عرضه خدمات متنوع شده و همینطور امنیت داده ها را دو چندان خواهد نمود.
از قابلیت های ابر کامپیوتر سیمرغ میتوان در کاربردهای نوین نظیر هوش مصنوعی، تحلیل کلان داده، اینترنت اشیا، بازی سازی و پویا نمایی، شبیه سازی های علمی، هواشناسی و تحلیل داده های ژنتیک بهره برد.1400/02/27
10:05:00
555
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب