دانش بنیان ها موتور محرك علم و فناوری كشور هستند

دانش بنیان ها موتور محرك علم و فناوری كشور هستند به گزارش سایت امن دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، شرکتهای دانش بنیان را موتور محرک علم و فناوری کشور دانست و اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی نسبت به سرمایه گذاری در حوزه نوآوری عمومی ورود داشته باشد و با درک اثرات اقتصادی و اجتماعی فراوان این حوزه اقدامات لازم در این خصوص را به انجام برساند. همینطور توانمندسازی و تقویت شرکتهای دانش بنیان در حوزه بین الملل و صادرات بر مبنای استانداردهای موجود جهانی ضروری می باشد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر سعیدرضا عاملی در دیدار مدیرعامل و مدیران صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: تحول در رویارویی و پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان اتفاق مبارکی است که در کشور صورت گرفته و صندوق نوآوری و شکوفایی هم به خوبی به ایفای نقش در این عرصه پرداخته است.
عاملی، شرکتهای دانش بنیان را موتور محرک علم و فناوری در کشور توصیف کرد و افزود: به علت تخصص گرایی که در ذات آنهاست، در بلندمدت تأثیرات فرهنگی و مدیریتی شایانی در جامعه خواهند گذاشت و به شکلی مسیر را در سطح کسب و کارها و سطوح مختلف علم و فناوری به سمت تخصصی شدن امور طی خواهند کرد.
وی ادامه داد: اولویت های فناوری در نظر گرفته شده در صندوق از اهمیت شایانی برخوردار می باشد و باید از آنها حمایت های لازم صورت گیرد، ضمن آن که حوزه های علوم انسانی و اجتماعی در رشته های مختلف مانند مدیریت، حقوق، روانشناسی، علوم شناختی و... باید بیشتر از پیش مورد توجه صندوق قرار گیرند و برای آنها در طراحی و توسعه کسب وکارهای تخصصی تمهیدات لازم اندیشیده شود و ما شاهد شکل گیری شرکتهای دانش بنیان در حوزه های علومی اجتماعی و علوم انسانی باشیم.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، هوش مصنوعی را از اولویت های مهم کشور دانست و اظهار داشت: انسان قوه تخیل دارد و می تواند در موضوعات مختلف ذهنیت پردازی کند. از آنجائیکه ذهن یک ماهیت رقومی و دیجیتال دارد و هوش مصنوعی، صنعت بازخوانی ذهن و ذهنیت هاست، فاصله بین آرمان ها و حقیقت ها کاسته می شود، بنابراین مناسب می باشد در اولویت های نه گانه، اولویتی در حوزه هوش مصنوعی اضافه شود.
عاملی اضافه کرد: صندوق نسبت به سرمایه گذاری در حوزه نوآوری عمومی ورود داشته باشد و با درک اثرات اقتصادی و اجتماعی فراوان این حوزه اقدامات لازم در این خصوص را به انجام برساند. همینطور توانمندسازی و تقویت شرکتهای دانش بنیان در حوزه بین الملل و صادرات بر مبنای استانداردهای موجود جهانی ضروریست.
ایجاد ۱۵ صندوق جسورانه با مشارکت صندوق نوآوری
دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری هم در این نشست با عرضه گزارشی از عملکرد این صندوق اظهار داشت: صندوق در دوره جدید فعالیت خود با جهت گیری های راهبردی و مشارکت سایر ذینفعان حوزه دانش بنیان همچون بانکهای اقتصادی کشور دستاوردهای خوبی دارد.
وحدت با عرضه گزارش تسهیلات، ضمانت نامه ها، روند مطالبات واخواستی، سرمایه گذاری، صندوق های جسورانه و گرنت های صندوق، اضافه کرد: سال ۱۳۹۲ تنها ۵۵ شرکت زیر پوشش صندوق بودند و این شرکت ها در اردیبهشت ۱۴۰۰ به ۵۹۶۷ شرکت رسیده است و الان ۱۵ صندوق جسورانه بورسی با سرمایه ۱۱۲۵ میلیارد تومان با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی تأسیس شده و عرضه خدمات می دهند.
به نقل از مرکز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: با بازبینی در مدل سرمایه گذاری مستقیم، هم سرمایه گذاری، توسعه نهادهای تخصصی و تسهیل انتشار صکوک نوآوری جایگزین آن شد و در دو سال قبل بعد از بازبینی و طراحی مدلها، در ۴۸ طرح هم سرمایه گذاری و همکاری مشترک با ۱۹ صندوق پژوهش و فناوری به منظورسرمایه گذاری مشترک انجام شده است.

منبع:

1400/02/23
21:14:43
941
5.0 / 5
تگهای خبر: بانك , پژوهش , تخصص , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب