بررسی زلزله های هفته گذشته،

ادامه دار بودن پس لرزه های زلزله ۵ و نه دهم ریشتری بندرگناوه

ادامه دار بودن پس لرزه های زلزله ۵ و نه دهم ریشتری بندرگناوه به گزارش سایت امن در هفته گذشته پس لرزه های زلزله ۵.۹ ریشتری بندر گناوه استان بوشهر همچنان ادامه داشت ضمن آنکه در ˮارجمندˮ استان تهران زلزله ۲.۶ ریشتری به ثبت رسید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، بندر گناوه همچنان دستخوش پس لرزه های ۵.۹ ریشتری روز ۲۹ فروردین ماه جاری است و علاوه بر آن در ارجمند استان تهران دو زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.
در هجدک استان کرمان زلزله ای به بزرگای ۳.۱ریشتر، در علی آباد استان گلستان زلزله ای به بزرگای ۳.۵ ریشتر و در منطقه چرام استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله‎ای به بزرگای ۳.۸ رخ داد.
جزئیات زمین لرزه های هفته گذشته به این شرح است:
شنبه ۱۱ اردیبهشت
در این روز در منطقه بهاباد استان یزد زلزله ۲.۹، لار استان فارس زلزله ۲.۵، سراب باغ استان ایلام زلزله ۲.۹، سیرچ استان کرمان زلزله ۲.۷ ریشتری رخ داد.
در بندرگناوه استان بوشهر زمین لرزه ای با بزرگای ۳.۴ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد که کانون آن در ۱۴ کیلومتری بندر گناوه، ۲۵ کیلومتری بندر ریگ و ۳۱ کیلومتری منطقه امام حسن این استان بوده است.
یکشنبه ۱۲ اردیبهشت
در دومین روزز هفته هم منطقه بندر گناوه استان بوشهر با زمین لرزه ای با بزرگای ۳.۳ لرزید. عمق این زلزله در ۹ کیلومتری بوده است. وقوع زلزله ۲.۹ از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
منطقه علی آباد استان گلستان زلزله ای با بزرگای ۳.۵ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین را تجربه نمود و کانون آن در ۱۶ کیلومتری علی آباد، ۲۲ کیلومتری خان ببین و ۲۴ کیلومتری فاضل آباد این استان بوده است.
دوشنبه ۱۳ اردیبهشت
در بندر گناوه پس از زلزله ۲.۹ریشتری، زمین لرزه دیگری با بزرگای ۳.۷ در عمق ۱۰ زمین کیلومتری رخ داد. وقوع زلزله های ۲.۶، ۲.۷، ۲.۹، ۲.۸ ریشتری از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
در این روز همینطور در منطقه قوچان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ریشتری، در منطقه ارجمند استان تهران دو زلزله ۲.۶ریشتری، در نوشین استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۸ ریشتری، در شهمیرزاد استان سمنان زلزله ۲.۵ ریشتری و در منطقه امام حسن استان بوشهر زلزله ۲.۸ ریشتری به ثبت رسید.
سه شنبه ۱۴ اردیبهشت
در میانه هفته گذشته، در فاریاب استان کرمان زلزله ۲.۸، بندر گناوه استان بوشهر زلزله های ۲.۸ و ۲.۵، عنبران استان اردبیل زلزله ۲.۶ ریشتری رخ داد.
چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت
در بندرگناوه استان بوشهر پس از زلزله ۲.۸، زلزله دیگری با بزرگای ۳ ریشتردر عمق ۱۰ کیلومتری زمین به ثبت رسید.
همچنین، میناب استان هرمزگان زلزله ۲.۷، باشت استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۹، بهرمان استان کرمان زلزله ۲.۶، حصارگرمخان استان خراسان شمالی زلزله های ۲.۵ و ۲.۹، تربت حیدریه استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵ ریشتری را تجربه کردند.
اروج استان خراسان شمالی هم زمین لرزه ای با بزرگای ۳.۵ در عمق ۸ کیلومتری زمین را تجربه نمود که کانون آن در ۹ کیلومتری فاروج، ۱۷ کیلومتری تیتکانلو و ۳۰ کیلومتری شیروان این استان گزارش شد.
در هجدک استان کرمان زلزله ای با بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد و کانون آن در ۳۳ کیلومتری هجدک، ۴۴ کیلومتری چترود و ۵۰ کیلومتری شهداد این استان گزارش شد.
پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت
در سرپل ذهاب زلزله ۲.۸ ریشتری و در بندرگناوه استان بوشهر زلزله ۲.۶ ریشتری رخ داد.
فاریاب استان کرمان با زمین لرزه ای با بزرگای ۳.۲ در عمق ۹ کیلومتری زمین لرزید که کانون آن در ۳۹ کیلومتری فاریاب و ۵۶ کیلومتری ارزوئیه استان کرمان و ۴۵ کیلومتری سرگز استان هرمزگان به ثبت رسید.
در بندر گناوه استان بوشهر زلزله ۳.۲ ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین رخ داد. همینطور وقوع دو زلزله ۲.۹ و ۲.۸ ریشتری از دیگر رخدادهای لرزه ای این منطقه است.
جمعه ۱۷ اردیبهشت
در بندر گناوه استان بوشهر زلزله ۲.۷ ریشتری به ثبت رسید.
چرام استان کهگیلویه و بویراحمد با زلزله‎ای به بزرگای ۳.۸ ریشتر در عمق ۸ کیلومتری زمین لرزید که کانون آن در ۱۵ کیلومتری چرام، ۲۸ کیلومتری کیلومتری گراب سفلی و ۳۳ کیلومتری دهدشت این استان بود.
منبع:

1400/02/18
10:28:04
865
5.0 / 5
تگهای خبر: چت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب