باهدف راه اندازی خانه خلاق و نوآوری جهانی هنر

تفاهمنامه همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر منعقد شد

تفاهمنامه همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر منعقد شد به گزارش سایت امن تفاهمنامه راه اندازی خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر میان ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و دانشگاه هنر منعقد شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، تفاهمنامه ایجاد خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر توسط پرویز کرمی دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر سیدحسن سلطانی رئیس دانشگاه هنر منعقد شد.
هدف از انعقاد این تفاهمنامه جهت راه اندازی خانه خلاق و نوآوری جهانی هنر، جذب و پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان، شرکتهای خلاق و استارتاپ های فعال در حوزه صنایع فرهنگی و فناوری های نرم است تا با استقرار در این خانه خلاق و برخورداری از حمایت های مادی و معنوی بتوانند نقشی در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده ضمن معرفی ظرفیت های هنری و فرهنگی کشور در ابعاد بین المللی ایفا کنند.
یکی از راهبردهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رونق زیست بوم فناوری و نوآوری، پشتیبانی از شرکتهای خلاق است که در جهت شکوفایی توانمندی های بومی و محلی کشور صورت می گیرد. خانه های خلاق بسترهایی هستند تا ایده های نوآورانه فناوری های نرم، صنایع خلاق و فرهنگی مجالی برای حضور پیدا کنند و به مسیر ایجاد اشتغال، ارزش آفرینی و رونق اقتصاد دانش بنیان گام بگذارند.
پشتیبانی از ایجاد خانه های خلاق یکی از اقداماتی است که زمینه را برای رونق کسب و کارهای خلاق و صنایع فرهنگی فراهم نموده و این کسب و کارها را با زیست بوم دانش بنیان پیوند داده است.
خانه خلاق و مرکز نوآوری دانشگاه هنر در میدان مشق و ساختمان قزاقخانه سابق و در ابعاد ۷ هزار مترمربع، یکی از بناهای شناخته شده و قدیمی تهران است و محلی برای استقرار و توسعه ایده های نوآورانه در حوزه صنایع نرم و فرهنگی بدل خواهد شد.
ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق معاونت علمی و فناوری رباست جمهوری، در جهت این تفاهمنامه از ایجاد و راهبری مرکز نوآوری و خانه خلاق با محوریت خدمات حوزه صنایع خلاق و فرهنگی، شروع به کار مرکز نوآوری و خانه خلاق همینطور شتابدهنده های تخصصی این حوزه و شرکتهای مستقر در مرکز نوآوری و شتابدهی حمایت می کند.
پشتیبانی از برگزاری رویدادهای در رابطه با حوزه صنایع خلاق و فرهنگی و ایجاد بستری برای ارتباط میان خانه های خلاق، شرکت ها و سازمان های مختلف برای دریافت اطلاعات و خدمات مورد نیاز از دیگر اقدامات این ستاد در جهت توسعه زیست بوم نوآوری صنایع خلاق و فرهنگی است.
همینطور دانشگاه هنر ضمن تأمین محل استقرار مرکز نوآوری و شتاب دهی خانه خلاق و مرکز نوآوری جهانی هنر در حوزه صنایع خلاق و نرم و فرهنگی، آموزش های فنی در رابطه با توانمندسازی تیم های مستقر در مرکز نوآوری و خانه های خلاق را عرضه می دهد.
این دانشگاه همینطور ضمن شبکه سازی و اتصال تیم های مستقر در مرکز نوآوری و شتاب دهی به حوزه ها و مشتریان بالقوه در بخش صنایع فرهنگی و خلاق از تیم های مستقر در مرکز نوآوری و شتاب دهی برای تأمین فناوری های مورد نیازشان حمایت می کند.
با هدف اجرایی کردن مفاد تفاهمنامه حاضر، کمیته ای ۳ نفره با حضور نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه هنر، برنامه ریزی و مدیریت اعتبارات تخصیص داده شده از طرفین، بررسی و انتخاب شتاب دهنده های مستقر از میان استارتاپ های پیشنهادی بر اساس طرح های تجاری عرضه شده را بر عهده دارد.
بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه هنر، این تفاهمنامه بعد از بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از دانشگاه هنر و محل قزاقخانه منعقد شد.1400/02/04
10:09:59
604
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , تخصص , توسعه , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب