قراردادهای صنعتی دانشگاه امیركبیر بیشتر از ۴ برابر شده است

قراردادهای صنعتی دانشگاه امیركبیر بیشتر از ۴ برابر شده است به گزارش سایت امن رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ضمن اشاره به رشد ۴ برابری جذب قراردادهای صنعتی این دانشگاه نسبت به سالهای گذشته اظهار داشت: میزان قراردادهای صنعتی این دانشگاه در سال ۹۹ نسبت به سال ۸۸ بیشتر از ۴ برابر شده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر سید احمد معتمدی در سی و یکمین اجلاس روسای ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور اظهار داشت: این دانشگاه دارای ۱۴ هزار دانشجو است که ۴۶ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه دارای ۵۳۰ عضو هیات علمی است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: این دانشگاه از سال ۱۳۸۶ دارای برنامه راهبردی مصوب است که در سال ۹۳ بازبینی در برنامه راهبردی انجام شد و با جدیت بیشتری برنامه راهبردی مورد توجه قرار گرفت.
وی اشاره کرد: با عنایت به برنامه راهبردی این دانشگاه باید به دانشگاه نسل سوم تبدیل گردد، ازاین رو برای رسیدن به این هدف سه برنامه اجرایی افزایش قراردادهای صنعتی، توسعه کارآفرینی و توسعه مهارت افزایی پیگیری می شود.
وی افزود: تعداد مقالات این دانشگاه هر سال رو به افزایش است و الان به ازای هر عضو هیات علمی حدود چهار مقاله آی اس آی در دانشگاه تولید می شود.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: توسعه مقالات مشترک هم مورد توجه است و این امر به ارتقای رتبه دانشگاه در ارجاعات کمک زیادی کرده است.
دکتر معتمدی تصریح کرد: حجم قراردادهای صنعتی این دانشگاه رشد بسیار خوبی داشته است و سال ۱۳۹۹ بهترین عملکرد دراین زمینه را کسب کردیم به نحوی که میزان جذب قراردادهای صنعتی دانشگاه نسبت به قبل رشد ۴ برابری داشت.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در جذب قراردادهای صنعتی رویکرد دانشگاه جذب طرح های بزرگ و ملی بود که دراین زمینه به توفیقات بسیار خوبی دست یافتیم.
دکتر معتمدی در مورد توسعه نوآوری و فناوری هم در دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم اظهار داشت: برای دستیابی به این هدف اقدامات خوبی انجام شده و الان شاهد آن هستیم که مراکز نوآوری در کنار دانشکده های این دانشگاه بوجود آمده است.
وی گفت: حالا در کنار هشت دانشکده این دانشگاه مرکز نوآوری به راه افتاده است که پنج دانشکده دیگر هم در دست اجرا هستند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در سال ۱۳۹۳ تنها ۱۴ مرکز نوآوری و شرکت دانش بنیان در دانشگاه وجود داشت اما حالا بیشتر از ۳۱۵ شرکت دانش بنیان در این دانشگاه فعال می باشند.
دکتر معتمدی اظهار داشت: برج فناوری شماره دو این دانشگاه هم طی چند ماه آینده افتتاح می شود که راه اندازی این برج هم در توسعه فعالیتهای فناورانه و نوآورانه دانشگاه نقش بسزایی خواهد داشت.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حوزه فناوری و نوآوری خیلی خوب عجین شده و در این راستا از پتانسیل بخش خصوصی هم به خوبی استفاده می نماید.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در حوزه جذب کمک ها از موسسات بین المللی رتبه خوبی در بین دانشگاه های کشور داریم و این مورد در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ در بین اساتید است.
دکتر معتمدی اظهار داشت: هم اکنون حدود ۲۶۰ دانشجوی بین الملل در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رتبه بندی های بین المللی رشد بسیار خوبی داشته است و الان در رتبه بندی کیو اس در حوزه ارجاعات این دانشگاه رتبه ۱۷ را در بین دانشگاه های جهان کسب کرده است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: برپایه رتبه بندی آی اس سی هم این دانشگاه در سال ۱۳۹۹ رتبه نخست و امسال رتبه دوم را کسب کرده است.
دکتر معتمدی با اعلان اینکه دو برابر شدن ظرفیت خوابگاه های دانشگاه و سلف های دانشجویی از برنامه های اصلی است، اظهار داشت: ظرفیت سلف های دانشجویی ۲ برابر شده است و خوابگاه ها هم رشد ۳۰ درصدی داشته که امیدواریم تا سال ۱۴۰۴ ظرفیت خوابگاه ها به دو برابر رشد یابد.
وی با اشاره به اصلاحات ساختاری اساسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: باتوجه به اینکه دانشگاه دارای ۱۸ دانشکده و ۱۳ مرکز تحقیقات بود ازاین رو این مراکز در چارچوب پردیس ساماندهی شدند و روسای پردیس ها عضو هیات رئیسه دانشگاه هستند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: با اجرای این برنامه شاهد ارتقا بهره وری و همگرایی در سطح دانشگاه شده ایم.
منبع:

1400/01/28
10:06:17
476
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب