راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه امیركبیر

راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه امیركبیر سایت امن: صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه امیرکبیر با سرمایه اولیه 10 میلیارد تومان شروع به کار کرد.به گزارش سایت امن به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، ایجاد نظام تأمین مالی نوآورانه را یکی از اقدامات صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان نمود و اظهار داشت: شرایط شرکتهای دانش بنیان با ۸ سال قبل قابل قیاس نیست. مکانیزم های مشخصی که این شرکت ها در آن فعالیت می نمایند مشخص و اجرایی شده است. علاوه بر نظام کارکردی، نظام مالی این شرکت ها نیز با ابزارهای طراحی شده متنوع و به روز شده است.
وی اضافه کرد: در همه گزارش های اقتصادی در حوزه کسب و کار همواره نخستین مشکل کسب و کارها بحث تأمین مالی است که فارغ از دارایی های مالی، شرکت به یک جریان نقدینگی یا سرمایه در گردش نیاز دارد.
وحدت افزود: ما در دو سال قبل و در نسل سوم تیم مدیریتی صندوق نوآوری و شکوفایی، نظام تأمین مالی در اکوسیستم نوآوری کشور را ایجاد کردیم و مسئولیت هدایت و راه اندازی نظام تأمین مالی جدید را بر عهده گرفتیم.
وی اضافه کرد: در این دو سال قریب به ۱۲ بانک را با ادبیات حوزه نوآوری آشنا کردیم و آنها با رگولاتوری ما قریب به ۵ هزار میلیارد تومان در این عرصه سرمایه گزاری نموده و به شرکتهای دانش بنیان تسهیلات پرداخت کرده اند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی به ابزارهای دیگر نوآورانه نظام تأمین مالی اکوسیستم اشاره نمود و اظهار داشت: بانک یکی از اجزای تأمین مالی نوآوری در کشور است اما در نظام بورسی ۸ صندوق جسورانه بورسی با سرمایه ۹۰۰ میلیارد تومان و با مشارکت ۴۰ تا ۶۰ درصدی صندوق نوآوری برای پشتیبانی از استارت آپ های کوچک تشکیل شده است. صندوق های پژوهش و فناوری می توانند مدیران این صندوق های بورسی را دعوت کرده و مانند رویداد «دوشنبه های استارت آپی» مجموعه های فناور مناسب را برای سرمایه گذاری به آنها معرفی کنند.
وی افزود: شیوه کار صندوق های جسورانه بورسی نیز به این شکل است که سرمایه گذاری می کنند و سهام می خرند. ما نیز هیچ مداخله ای در اقدامات آنها نداریم و فقط در طرح ها سرمایه گذاری کردیم.
وحدت در ادامه خاطرنشان کرد: از این ۸ صندوق بورسی ۴ صندوق پذیره نویسی کرده اند. این صندوق ها محدودیت دانش بنیانی ندارند و ظرفیت بسیار خوبی برای شرکت هایی هستند که به سرمایه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان نیاز دارند. همینطور اوراق نوآوری نیز در شورایعالی بورس با برند نوآوری تصویب شده که صندوق نوآوری نقش رکن ضامن این شرکت ها را ایفا می کند و هم اکنون ۵ پرونده آماده ارائه در بورس داریم.
وی در ادامه بر ظرفیت صندوق های پژوهش و فناوری در تأمین مالی حوزه نوآوری در کشور تصریح کرد و اظهار داشت: در گذشته تنها در ۱۳ استان این صندوق ها شکل گرفته بودند اما امروز در تمام استان های کشور صندوق پژوهش و فناوری داریم. ما در صندوق نوآوری از این صندوق های پژوهش با اعطای خط اعتباری حمایت می نماییم و انتظار داریم که هیچ درخواست زیر ۵۰۰ میلیون تومان در هیچ استانی باقی نمانده و به صندوق نوآوری نیز رجوع نکنند.
رئیس صندوق نوآوری شکوفایی در انتها به اختصاص خط اعتباری اولیه ۱۰ میلیارد تومانی برای صندوق پژوهش و فناوری امیرکبیر تا سال آینده اشاره نمود و اظهار داشت: تسهیلات و خط اعتباری اولیه را ظرف یک ماه آینده هزینه کنید تا جزو عملکرد شما وارد شود تا بعد از آن تسهیلات جدیدتری به شما اعطا شود.


منبع:

1400/01/24
14:23:41
896
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب