مبتنی بر فناوری های مكان محور؛

سامانه هوشمند سفارش گر كشاورزی طراحی شد

سامانه هوشمند سفارش گر كشاورزی طراحی شد به گزارش سایت امن سامانه هوشمند بومی در اختیار کشاورزان قرار گرفت تا به رصد بهینه زمین های کشاورزی کمک نماید.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، سامانه هوشمند سفارش گر کشاورزی مبتنی بر فناوری های مکان محور توسط محققان کشور طراحی شده که با پردازش اتوماتیک تصاویر ماهواره ای سنجش از دور سنتینل ۲ اتحادیه اروپا و با زیرساخت محاسباتی قوی خود، نقشه هایی را برای مزارع طراحی می کند که کشاورزان برای تمامی زمین ها، مخصوصاً مزارع بزرگ تر از ۵ هکتار می توانند به جای سرکشی دوره ای زمین، به محدوده های تعیین شده در این نقشه ها رجوع و نسبت به رفع مشکلات مزرعه اقدام نمایند.
به گفته منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این سامانه، امکان ترکیب با سایر داده های برداشت اطلاعات مانند سنسورهای زمینی مثل سنجنده های دما، رطوبت خاک و هوا را هم فراهم نموده است. این یکپارچگی می تواند به کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری سامانه های نظارت بر مزارع کمک نماید.
وی اضافه کرد: این نقشه ها شامل نقشه های تراکم و سلامت گیاهان، محتوای آبی، تنش تغذیه ای (عدم توازن دریافت کود ازته و سایر مواد مغذی) و مانند آنها است. این نقشه ها هر شش روز یکبار و بعد از گذر ماهواره از آن محدوده، در دسترس کاربران قرار می گیرد.
منطقی همینطور بیان نمود: از خصوصیت های این سامانه، امکان عرضه خدمات در لایه های مختلف مانند تصویر خام، تصویر پردازش شده، نقشه های سفارش ای و مانند آنها است که سایر شرکتهای خدماتی در حوزه کشاورزی می توانند با دریافت اطلاعات این سامانه به صورت اجاره نرم افزاری از این زیرساخت استفاده کنند.

1400/01/17
16:39:32
5.0 / 5
348
تگهای خبر: توسعه , خدمات , ساخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب