پس از آسیب به یك نوجوان؛

تحقیقات اپل درباره آتش سوزی شارژر آیفون شروع شد

تحقیقات اپل درباره آتش سوزی شارژر آیفون شروع شد سایت امن: شارژر آیفون یک نوجوان انگلیسی گرفتار آتش سوزی شده و اپل مشغول بررسی این مساله است.به گزارش سایت امن به نقل از گیزموچاینا، هم اکنون اپل ارزشمندترین برند موبایل در جهان است و محصولات آن گرانقیمت هستند. اما این امر سبب نشده کالاهای این شرکت از اختلالاتی که در دستگاه های الکترونیکی به وجود می آیند، در امان بمانند.
طبق گزارشی جدید «آمی هال» یک نوجوان ۱۷ ساله در بیرمنگام انگلیس نیز گرفتار یکی از این اختلالات شده و شارژر آیفون وی روی رختخوابش آتش گرفته است.
این رویداد در ۱۸ مارس اتفاق افتاده است. این نوجوان پیش از خواب آیفون خودرا به شارژر متصل کرد و آنرا روی تختخواب (احتمالاً زیر پتو) قرار داده بود. اما ناگهان با شعله های نارنجی رنگی روی پتویش مواجه گردید. این آتش سوزی به سوختگی سطحی روی گونه نوجوان منجر شده بود.
البته این آتش بدون نیاز به حضور آتش نشانان و سریع خاموش شد. هال تصاویری از سوختگی و کابل سوخته شارژر در فیسبوک به انتشار گذاشت.
هنوز معین نیست دلیل آتش سوزی چه بوده است اما به نوشته نشریه بیرمنگام میل، نوجوان از کابل شارژ اپل و یک آداپتور متعلق به برند دیگر بهره برده است. اما هال این ادعا را رد کرد و در فیسبوک نوشت: شارژر من ارزان نبود و شارژر اپل بود.
اپل هم اکنون مشغول بررسی دلیل آتش سوزی است و تاکید کرده کاربران آیفون از همخوانی شارژرهایشان با استانداردهای ایمنی اطمینان حاصل کنند. همین طور سفارش کرده کاربران دستگاه هایشان را در اماکن مرطوب یا بدون تهویه شارژ نکنند برای اینکه این موارد به داغ شدن بیش از اندازه شارژر یا ایجاد جرقه منجر می شود.


منبع:

1400/01/10
00:37:09
1257
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب