افتتاح سامانه به اشتراك گذاری كتب دانشگاهی

افتتاح سامانه به اشتراك گذاری كتب دانشگاهی به گزارش سایت امن یک شرکت دانش بنیان سامانه آنلاین در زمینه به اشتراک گذاری کتب و جزوات علمی و دانشگاهی راه اندازی نمود.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دانا خواجوی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: اپلیکیشن های عمومی بسیاری در حوزه کتاب خوانی عرضه شده است که بیشتر نشر کتاب های عمومی و افزایش سرانه مطالعه را بعنوان هدف خود قرار داده اند. با عنایت به مطالعات صورت گرفته در این واحد دانش بنیان، سامانه یادگیری الکترونیک تاسیس شد که در بستر متفاوتی فعالیت می کند.
وی افزود: در سامانه های دیگر امکان دارد که کتاب در فرمت هایی مانند پی دی اف، ارائه شود. این مساله امکان دارد سبب شود که برخی سودجویان مالکیت معنوی اثر را رعایت نکنند، بنابراین برخی ناشران درباره انتشار الکترونیکی کتاب های خود تردید دارند.
خواجوی با اشاره به اینکه در این سامانه، کتاب های درسی و دانشگاهی عرضه شده است و از راه عرضه کتاب ها تحت فرمت BKT کاربر امکان دانلود مطلب را ندارد، تصریح کرد: از این طریق همه کاربران می توانند مطلب را به صورت تحت وب مطالعه و از نکات موردنظرشان یادداشت برداری کنند.
مجری طرح خاطرنشان کرد: علاوه بر آن کاربران می توانند با دیگر مخاطبان سایت در مورد کتب مورد مطالعه، گفتگو کنند و نظرات خویش را به اشتراک گذارند. به غیر از کتب دانشگاهی و درسی، مقالات علمی هم در این پایگاه داده در دسترس قرار داده شده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن تاکید بر حفظ کامل حقوق مؤلف، اضافه کرد: هدف ما در این مجموعه تسهیل فرآیند یادگیری با استفاده از نوآوری است. خوشبختانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با معرفی این شرکت به نهادهایی مانند وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زمینه همکاری بیشتر ما با نهادهای آموزشی کشور را فراهم نمود.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، وی اظهار نمود: بر این اساس در حال همکاری با نهادهایی مانند دانشگاه علامه طباطبایی، مرکز نشر وزارت علوم، دانشگاه شیراز و بیشتر از ۱۰ واحد آموزشی و اجرایی دیگر هستیم. محتوای مورد نظر و انتشار یافته توسط این نهادها از راه سامانه ما در دسترس مخاطبان و دانشجویان آنها قرار می گیرد.1399/12/13
14:15:29
704
0.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپل , اپلیكیشن
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب