امكان ساخت دندان های سرامیكی در كشور فراهم گردید

امكان ساخت دندان های سرامیكی در كشور فراهم گردید به گزارش سایت امن یکی از شرکتهای دانش بنیان با تولید یک دستگاه سی ان سی پنج محور، امکان ساخت دندان های سرامیکی را در کشور فراهم نمود و موفق به صادرات این دستگاه دانش بنیان شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، مهران باباپور مدیرعامل یکی از شرکتهای دانش بنیان بنیان فعال در حوزه مکاترونیک ضمن اشاره به اهمیت خودکفایی کشور در حوزه دندانپزشکی، اظهار داشت: ا اقلام و محصولات این حوزه باعث خروج میزان قابل توجهی ارز از کشور می شود و ما سعی کردیم در این حوزه در جهت خودکفایی هر چه بیشتر کشور گام بردارد.
وی ادامه داد: یکی از انواع دندان های مصنوعی که مورد استفاده قرار می گیرد دندان فلزی است که به روش ریخته گری تولید می شود و اخیراً با پیشرفت های صورت گرفته، دندان از جنس سنگ و سرامیک تولید می شود که قابلیت ریخته گری ندارد و باید روی آن فرآیند ماشین کاری صورت گیرد.
باباپور با اشاره به اینکه در این شرکت موفق به ساخت یک دستگاه CNC پنج محوره شدیم، تصریح کرد: این دستگاه از قابلیت ماشینکاری دندان های سرامیک برخوردار می باشد و با عنایت به کیفیت قابل توجه این دستگاه، موفق شده ایم که این دستگاه را به کشورهای مختلفی مانند آذربایجان صادر نماییم. کشور مانند کره جنوبی هم این دستگاه را وارد و مجدداً به کشورهای مانند میانمار صادر می کند، چونکه از قیمت مناسبی برخوردار می باشد.
مجری طرح ضمن اشاره به خصوصیات فنی این محصول دانش بنیان، اضافه کرد: دندان فلزی به علت واکنش نسبت به آنزیم های دهان، زود تحلیل می رود و جنس فلز نیز، چندان با بدن سازگار نیست، به همین دلیل، استقبال از دندان های سرامیکی، رو به افزایش است که این دستگاه امکان ساخت دندان های سرامیکی را در کشور فراهم نموده است ضمن آنکه قیمت دستگاه ما یک سوم نمونه مشابه خارجی است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان پرینترهای سه بعدی فلزی را از دیگر تولیدات این شرکت نام برد و خاطرنشان کرد: این نوع از پرینترها در بازار جهانی از قیمت نسبتاً بالای برخوردار می باشند و این مجموعه با بومی سازی این محصول، آنرا با کیفیت بالا و با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.
منبع:

1399/11/26
23:22:58
997
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب