بازار عرضه و تقاضای فناوری های حوزه آب و انرژی رونق می گیرد

بازار عرضه و تقاضای فناوری های حوزه آب و انرژی رونق می گیرد به گزارش سایت امن رویداد عرضه نیازهای فناورانه حوزه کاتالیست به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف عرضه توانمندی دانش بنیان ها برگزار گردید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سلسله رویدادهای فناورانه ای برگزار می نماید تا میان بازار عرضه و تقاضای فناوری های کاربردی و راهبردی در صنعت آب و انرژی حلقه واسط شود. «رویداد عرضه نیازهای فناورانه حوزه کاتالیست» اولین رویداد برگزار شده در این حوزه می باشد که با حضور عرضه کنندگان و متقاضیان این عرصه فناورانه برگزار شد.
کاتالیست ها در صنایع مختلف پتروشیمی، پالایشگاهی، صنایع فلزی مانند فولاد، حمل و نقل و غیره نقش جدی بازی می کنند و جزء محصولات با ارزبری و ارزآوری بالا و گلوگاهی محسوب می شوند. ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای توسعه این محصول در تلاش است تا از کمک شرکتهای فناور و دانش بنیان استفاده نماید.
مهدی شریف زاده دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در رویداد عرضه نیازهای فناورانه حوزه کاتالیست ضمن اشاره به باز شدن فصل جدیدی از فعالیتهای ستاد در چندماه گذشته، اظهار داشت: ستاد مامور به اجرایی شدن ۶ رسالت فناورانه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
وی ادامه داد: «ایجاد مرجعیت علمی»، «شناسایی، تقویت و بومی سازی فناوری های نوین»، «برنامه ریزی برای دستیابی به فناوری های راهبردی و کاربردی»، «ترویج فرهنگ کارآفرینی و فرهنگ دانش بنیان» و «توسعه بازار دانش بنیان ها» و «تسهیل تبادل فناوری در داخل و خارج مرزها» شش مأموریت اصلی ستاد در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.
به قول شریف زاده، کاتالیست ها نقش مهمی در صنایع مختلف انرژی بر دارند. این محصول جزء کالاهای کاربردی و راهبردی در صنایع مختلف است و باید به صورت دائمی تولید و روانه بازار شوند. کاتالیست ها تعیین کننده تجاری و اقتصادی بودن یک صنعت هستند.
وی افزود: دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری جمهوری از آغاز فعالیت خود در معاونت علمی و فناوری اهتمام ویژه ای به توسعه فناوری و تولید کاتالیست در کشور داشتند. بر همین مبنا هم پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و فناور این حوزه یکی از اولویت های این نهاد است. تابحال شرکتهای زیادی از این حمایت ها برای توسعه محصول خود بهره برده اند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به وجود شرکتهای توانمند دانش بنیان در حوزه کاتالیست ها در کشور، تصریح کرد: این شرکت ها با اتکا به توان علمی و دانشی خود در بستر مناسب فناورانه ای که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوجود آورده است به توسعه محصولات خود مشغول هستند.
وی به برنامه ستاد برای برگزاری سلسله رویدادهای فناورانه هم اشاره نمود و اظهار داشت: این کا را با برگزاری رویداد عرضه نیازهای فناورانه حوزه کاتالیست آغاز کردیم و در تلاشیم تا با کمک صنعتگران و نیروهای دانشی کشور، برای دیگر حوزه های فناورانه هم چنین رویدادهایی برگزار نماییم. این کار پل ارتباطی خواهد بود میان عرضه کنندگان و متقاضیان فناوری و محصولات فناورانه.
شریف زاده افزود: در این رویدادها ارتباط نزدیکی میان صنعت و دانشگاه برقرار می شود و شرکتهای توانمند دانش بنیان، تخصص و توان خویش را به صنعتگران عرضه می کنند تا مسیر برای تجاری سازی این محصولات تسهیل شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیر ستاد توسعه فناوری های آب و انرژی معاونت علمی همینطور اظهار داشت: در تلاشیم که این رویدادها به شکلی دایمی برگزار گردد. با ایجاد وبسایت رویدادها که به آخرین فناوری های سه بعدی هم مجهز است این کار را انجام می دهیم و به شکلی فضایی برای به روزرسانی و به هم رسانی تقاضا و عرضه ایجاد می شود که بر پایه پلت فرم بوجود آمده با عنوان نمایشگاه دائمی فناوری های حوزه آب و انرژی تا برگزاری رویداد بعدی به صورت مجازی ادامه می یابد.
منبع:

1399/11/23
13:17:13
967
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب