پنجره مهر؛

یك گام تا بی نیازی به تعویض باتری قلب

یك گام تا بی نیازی به تعویض باتری قلب به گزارش سایت امن محققان دانشگاه کاشان موفق شده اند مسیری را طی کنند که می تواند مشکل باتری قلب را حل کند.


دریافت 44 MB
خبرگزاری مهر - گروه استان ها - هادی نجف زاده: قلب مرکز اصلی خون رسانی در بدن انسان است و مشکلات قلبی و عروقی یکی از عوامل اصلی مرگ و میرها در جهان است. یکی از مشکلاتی که بیماران مبتلا به بیماری های قلبی گرفتار آن هستند در مورد ضربان سازهایی است که در بدن بیمار به کار می رود و در نظر عوام به باتری قلب مشهور است.
این ضربان سازها دارای طول عمر بین پنج تا ۱۰ سال است و اغلب در میان افراد سالخورده به کار برده می شود. پس از طول عمر مفید این ضربان سازها تعویض و جایگزینی آن برای بیمار علاوه بر اینکه بسیار هزینه بر است، از نظر ریسک خطرپذیری هم برای بیماران خطرناک می باشد.
اخیراً تیمی تحقیقاتی در کاشان با عضویت محمدمهدی ابوالحسنی عضو هیئت علمی گروه مهندسی شیمی دانشگاه کاشان، الله یار گلابچی متخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان و سارا عظیمی دانشجوی دکترای مهندسی شیمی دانشگاه کاشان با انجام تحقیقات و پژوهش هایی موفق شده اند به روشی دست یابند که با حذف باتری از این دستگاههای ضربان ساز و دسترسی به منبع انرژی الکتریکی دائمی مشکلات این دسته از بیماران را مرتفع خواهد نمود.
در فاز اول این تحقیق که بر روی حیوانات نظیر قورباغه و سگ انجام شده است نتایج ثمربخشی داشته است و امید است تا چند سال و بعد از طی مراحل مختلف تعریف شده بزودی شاهد اثربخشی نتایج این تحقیقات بر روی انسان باشیم. شایان ذکر است نتایج این تحقیق در ژورنال بین المللی «نانوانرژی» که یکی از ژورنال های معتبر جهان و با ضریب تاثیر ۱۶.۶ است، چاپ شده است.


منبع:

1399/11/20
22:01:14
1128
0.0 / 5
تگهای خبر: انرژی , باتری , پژوهش , تخصص
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب