منتخبین مسابقه دانش ­آموزی نور عرضه شدند

منتخبین مسابقه دانش ­آموزی نور عرضه شدند به گزارش سایت امن برترین طرح های دوره چهارم مسابقه دانش ­آموزی نور؛ گرامیداشت پروفسور عمر یاغی معرفی گشتند.


به گزارش ایسنا به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی(ص)، مسابقه دانش آموزی نور هر سال بعنوان یکی از رویدادهای بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در حوزه دانش آموزی برگزار می گردد که هدف از برگزاری آن، امیدبخشی، هویت ­سازی و ترویج علم در بین نوجوانان جهان اسلام و مشارکت مراکز آموزشی و علمی است.
در چهارمین دوره از مسابقه دانش ­آموزی نور، گرامیداشت پروفسور عمر یاغی، برگزیده جایزه مصطفی(ص) ۲۰۱۵، باتوجه به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور دانش ­آموزان در مدارس خود، علاوه بر تمدید آن تا اختتام مردادماه ۹۹، شرایط ویژه ای برای این دوره از مسابقه دانش ­آموزی نور همچون ثبت ­نام خانوادگی دانش ­آموزان با مشارکت اعضای خانواده خود و ارائه ایده­ های متنوع علمی با موضوع مسابقه با در نظر گرفتن امکان اجرا در منزل در نظر گرفته شد. موضوع این دوره ساخت فیلم ­های علمی کوتاه یک دقیقه ­ای از آزمایش ­هایی در مباحث مختلف ماده و انرژی بود.
پس از اتمام ارسال آثار، در چهارمین دوره مسابقه دانش­ آموزی نور؛ گرامیداشت عمر یاغی، ۲ هزار و ۴۹۹ دانش­ آموز در قالب یک هزار و ۱۲۳ گروه شرکت کردند که تعداد ۷۳۰ فیلم ارسال کردند. شرکت کنندگان این دوره از مسابقه از ۶ کشور جهان همچون مراکش، الجزایر، مالزی، هند، افغانستان و ایران بودند.
پس از پروسه داوری آثار دریافتی ۱۳۰ گروه بعنوان منتخبین این دوره از مسابقه دانش ­آموزی نور انتخاب شدند که از این تعداد ۶۸ گروه اول به صورت مستقل یک جایزه دریافت می کنند و ۶۲ گروه بعدی به صورت مشترک هر دو گروه یک جایزه دریافت خواهند کرد. جایزه این دوره از مسابقه شامل مبلغ نقدی، لوح تقدیر و تندیس مسابقه مجموعا به ارزش معادل دو میلیون تومان است.
منتخبین این دوره از مسابقه دانش ­آموزی نور از چهار کشور هند، مالزی، افغانستان و ایران هستند.
دوره ­های قبلی، مراسم اختتامیه این رویداد با حضور دانش ­آموزان در تهران برگزار می ­شد، اما امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل ­های بهداشتی، مراسم اختتامیه مسابقه دانش ­آموزی نور برگزار نمی ­شود.1399/11/19
21:46:27
972
0.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , ارتباطات , انرژی , ساخت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب