با سرعت ۷۵ مایل بر ساعت؛

اولین خودروی پرنده مسابقه ای جهان رونمایی گردید

اولین خودروی پرنده مسابقه ای جهان رونمایی گردید به گزارش سایت امن یک شرکت استرالیایی از اولین خودروی پرنده مخصوص مسابقات رونمایی کرده که از راه دور کنترل می شود و امسال در مسابقات شرکت می کند.به گزارش سایت امن به نقل از مهر به نقل دیلی میل، اولین خودروی پرنده مسابقه ای با سرعت ۷۵ مایل بر ساعت رونمایی شده و مقرر است در یک رویداد جدید امسال شرکت نماید.
طبق بیانیه شرکت «آلادا آئروناتیکز» خودروی پرنده مذکور «ایر اسپیدر» (Airspeeder) به وسیله یک اپراتور از راه دور کنترل می شود و می تواند به صورت عمودی از روی زمین بلند شود و فرود بیاید. قدرت موتور آن هم ۹۶ کیلووات و وزن آن بدون خلبان ۱۰۰ کیلوگرم است.
در اولین مجموعه مسابقات جهانی، این وسیله نقلیه از راه دور کنترل می شود که در حقیقت یک بستر آزمایشی برای مجموعه مسابقات سرنشین داری است که در ۲۰۲۲ میلادی برگزار می شود.
شرکت سازنده خودروی پرنده مسابقه ای در جنوب استرالیا قرار دارد و بیشتر از ۳ سال صرف توسعه آن کرده است. مقرر است در اولین مرحله مسابقات که سالجاری برگزار می شود، ۱۰ خودروی پرنده یکسان شرکت نمایند.
ایر اسپیدر شامل فناوری های مختلفی است که تابحال در هیچیک از خودرو های برقی پرنده مشاهده نشده است. این فناوری ها عبارتند از لیدار، سیستم های رادار اجتناب از برخورد که یک میدان نیرومجازی دور وسیله نقلیه پرنده بوجود می آورد. علاوه بر آن چارچوب خودرو هم از فیبرکربنی است که محکم، سخت و سبک است.
قبل از آغاز مسابقات بین المللی در سالجاری، خودرو های پرنده مذکور آزمایش می شوند.

1399/11/18
21:01:03
1131
0.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , شركت , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب