استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی مسافران بین شهری

استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی مسافران بین شهری به گزارش سایت امن دو شرکت فناوری در آمریکا برای نخستین بار از استفاده از اتوبوس های خودران برای جابجایی و انتقال مسافر بین شهری اطلاع داده اند.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، دو شرکت نیوفلایر و رباتیک ریسرچ می گویند اتوبوس های خودران Xcelsior می توانند بدون ایجاد هیچ مشکلی برای سفرهای کوتاه بین شهری مورد استفاده قرار بگیرند.
همکاری این دو شرکت برای تولید اتوبوس های خودران از می سال ۲۰۱۹ شروع شد و سال قبل از اتوبوس های مورد اشاره به صورت آزمایشی برای انتقال مسافر استفاده شد. این اتوبوس های تمام برقی هم از امنیت مناسبی برخوردار می باشند و هم می توانند روند جابجایی مسافر بین شهری را متحول کرده و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه مسافران و شرکتهای عرضه دهنده این خدمات شوند.
برای عرضه این خدمات در مسیرهای طولانی ضروریست زیرساخت های شبکه حمل و نقل و جاده ها هم به روز شود و به نظر می آید تا رسیدن به این مرحله هنوز راه نسبتاً طولانی در پیش است. اتوبوس های خودران مذکور مجهز به دوربین های متعدد، سیستم های راداری پیشرفته، جی پی اس و رادار هستند و با استفاده از همین ابزار مدلی سه بعدی از محیط اطراف و موانع مختلف خلق می کنند.
از جمله دیگر فناوری های مورد استفاده در این اتوبوس ها می توان به سیستم اخطار وجود مانع در نقاط کور، سیستم تسهیل پارک اتوبوس، سیستم برخورد از تصادم و سیستم های پیشرفته ارتباطی اشاره نمود.
این اتوبوس ۱۲.۵ متری ۴۰ صندلی برای مسافران دارد و برای افراد ویلچر سوار هم دو محل خاص در نظر گرفته شده است. با یک مرتبه شارژ باتری اتوبوس مورد اشاره می تواند مسافتی ۳۶۰ کیلومتری را طی نماید.


منبع:

1399/11/11
21:59:11
1158
0.0 / 5
تگهای خبر: امنیت , باتری , خدمات , دوربین
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب