رئیس اداره انجمن های علمی وزارت بهداشت خبر داد

مشاركت ۸۵ درصدی دانشگاه های علوم پزشكی در انجمن های علمی

مشاركت ۸۵ درصدی دانشگاه های علوم پزشكی در انجمن های علمی رئیس اداره انجمن های علمی وزارت بهداشت از مشارکت 85 درصدی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی آگاهی داد و اظهار داشت: انجمن علمی دو رشته تغذیه و مامایی تازه تاسیس هستند و برای نخستین بار انتخابات در این دو رشته نیز اجرا شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، مهدیه پرند ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: تعداد ۱۴ انتخابات اخیر شورای مرکزی انجمن های علمی- دانشجویی کشوری وزارت بهداشت طی ماه های مهر و آبان در قالب فضای مجازی در سطح دانشگاه های علوم پزشکی با استقبال خوب دانشجویان برگزار شد، پس از اختتام برگزاری انتخابات این دوره، دبیر و اعضای شورای مرکزی انجمن های علمی- دانشجویی کشوری وزارت بهداشت به دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی عرضه شدند.
وی با اشاره به برگزاری انتخابات انجمن های علمی دانشگاه های علوم پزشکی در مهر و آبان، اشاره کرد: انتخابات مجامع کشوری انجمن های علمی- دانشجویی در رشته های پزشکی، داروسازی، اتاق عمل، بهداشت حرفه ای، بهداشت عمومی، مهندسی بهداشت محیط، پرستاری، دندانپزشکی، رادیولوژی، علوم آزمایشگاهی، فناوری اطلاعات سلامت، هوشبری انجام شد.
رئیس اداره انجمن های علمی وزارت بهداشت از مشارکت ۸۵ درصدی دانشگاه های علوم پزشکی آگاهی داد و اظهار داشت: انجمن علمی دو رشته تغذیه و مامایی تازه تاسیس هستند و برای نخستین بار انتخابات در این دو رشته نیز انجام شد.
وی ادامه داد: با فعال تر شدن انجمن های علمی کشوری به لحاظ کمی و کیفی و ایجاد رویکرد تعاملی بین انجمن ها می توانیم به تحقق اهداف انجمن های علمی دست یابیم و دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی باید مشارکت حداکثری در انتخابات کشوری داشته باشند.
پرند اظهار داشت: در سال ۹۴ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ابلاغ بخشنامه ای، تشکیل انجمن های علمی - دانشجویی را اعلام نمود. در مدت کوتاهی تعداد زیادی انجمن علمی در دانشگاه های علوم پزشکی به وجود آمد و دانشجویان زیادی به فعالیت در آنان پرداختند. همچون با اهمیت ترین اهداف انجمن ها افزایش تعاملات علمی و اجتماعی و تغییر نگرش های علمی و پژوهشی است.
به گزارش مفدا، وی اشاره کرد: هر رشته علمی برای تقویت تعاملات و افزایش همبستگی اجتماعی و علمی بین دانشجویان و اساتید و علاقه مندان رشته، نیاز به ایجاد انجمن های علمی- دانشجویی دارد که در همین راستا انجمن های علمی کشوری که از سال ۹۷ در وزارت بهداشت تاسیس شدند کمک زیادی به قوی تر شدن این تعاملات در میان دانشگاه های علوم پزشکی کردند.
رئیس اداره انجمن های علمی وزارت بهداشت اضافه کرد: باتوجه به میزان مشارکت اعلام شده به دانشگاه های علوم پزشکی، از نظر ما دانشگاه هایی که مشارکت بالای ۵۰ درصد داشتند، مشارکت قابل قبول در انتخابات کشوری داشته اند.
پرند اضافه کرد: امسال باتوجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب، سال "جهش تولید" نام گذاری شده و ما باید با بهره بردن از نوآوری و فناوری در آموزش و پژوهش سبب تغییر نگرش ها به سمت کاربردی و مهارتی شدن فعالیت ها در این عرصه ها باشیم و انجمن های علمی بعنوان پل ارتباطی دانشجویان و اساتید می توانند نقش به سزایی در این امر داشته باشند.1399/11/09
17:29:14
1164
0.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , دانشگاه , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب