در ۹ حوزه فناوری؛

بازار صادراتی شركتهای دانش بنیان در كنیا توسعه پیدا می كند

بازار صادراتی شركتهای دانش بنیان در كنیا توسعه پیدا می كند به گزارش سایت امن در جهت سفر معاون علمی و فناوری به کنیا، بازارهای صادراتی محصولات ایرانی در این کشور توسعه پیدا می کند.


به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، بامداد امروز معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در رأس هیأتی دانش بنیان و خلاق به کنیا رفت تا این شرکت ها بازار صادراتی خویش را گسترش دهند. نمایندگان شرکتهای دانش بنیان و خلاق ایرانی همراه این هیأت در روز اول حضور خود در کنیا برای آشنایی بهتر با فضای کسب و کار این کشور در چندین کارگاه و نشست رو در رو شرکت می کنند. کارگاه هایی با عناوین مختلفی چون «آشنایی با کسب و کار در کنیا»، «شناخت قوانین ثبت شرکت ها در این کشور» و «نحوه انعقاد قراردادهای تجاری». همینطور از دیگر موضوعات این کارگاه ها می توان به «معرفی قوانین مالیات، حسابرسی، نیروی انسانی»، «شرایط دریافت مجوز کالا و اقامت» و «معرفی فرایند کارهای گمرکی و ترخیص کالا» اشاره نمود. همه این کارگاه های آموزشی در محل مرکز نوآوری ایران در کنیا برگزار می گردد. همینطور در این سفر نمایندگان شرکتهای ایرانی با یکصد شرکت کنیایی در نشستی تجاری و فناورانه شرکت می کنند تا فضایی مشترک برای همکاریهای دو جانبه و صادرات محصولات و خدمات برای طرفین شکل گیرد. این نشست ۸ بهمن ماه برگزار می گردد. در این سفر مدیران شرکتهای دانش بنیان و خلاق از حوزه های مختلف هیأت ایرانی را همراهی می کنند. شرکتهای توانمند صادراتی در حوزه های مختلفی همچون «تجهیزات پزشکی»، «دارو»، «برق و الکترونیک»، «مواد پیشرفته»، «تجهیزات پزشکی»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات»، «ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته»، «فناوری زیستی، کشاورزی» و «خدمات تجاری سازی» در این سفر معاون علمی و فناوری با همتایان خود ملاقات و گفتگو می کند.
با افتتاح خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، رویداد استارتاپی تک استارز میزبان شرکتهای دانش بنیان و خلاق می شود.
رویداد استارتاپی تک استارز بعنوان اولین فعالیت خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا، ۱۰ تا ۱۲ بهمن ماه سالجاری برگزار می گردد تا راه را برای تعامل و هم افزای ایده های نوآورانه و خلاق دو کشور هموار کند.
خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا، با پشتیبانی از ایده های نوآورانه، برگزاری رویدادهای فناورانه و نوآورانه بستری برای رونق شرکتهای دانش بنیان، استارتاپ ها و صنایع خلاق ایرانی و تجاری سازی ایده ها خواهد بود. این خانه نوآوری در اولین گام، رویداد استارتاپی Techstars Startup Weekend را بعنوان آغازی برای فعالیتهای نوآورانه و فناورانه در شرق آفریقا، با حضور تیم های خلاق و نوآور میزبانی خواهد نمود.
خانه نوآوری و فناوری ایران، با سرمایه گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنیا به راه افتاده است و بعنوان اولین پایگاه دائمی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، زیست بوم نوآوری ایران را به آفریقا گسترش می دهد تا بعنوان پایگاهی برای خلق ایده های نوآورانه، تجاری سازی این ایده ها و بستر صادرات محصولات و خدمات دانش بنیان ایرانی به بازار شرق آفریقا نقش آفرینی کند.
در رویداد استارتاپی تک استارز، صاحبان ایده های نوآورانه، برنامه نویسان، مدیران شرکتهای دانش بنیان، فعالان استارتاپی و صنایع خلاق، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا با مطرح کردن ایده نوآورانه، شکل گیری گروه های استارتاپی و در نهات داوری، بتواند ایده خویش را به محصول یا خدمت تبدیل کنند.
بستری برای خلق ایده های نوآورانه
در این رویداد، کارآفرینان و صاحبان ایده می توانند به صورت شخصی و گروهی ایده های نوآورانه خویش را عرضه کنند و برای خلق یک استارتاپ تلاش کنند. در گام نخست، ایده های عرضه شده توسط یک تیم بین المللی شامل دانشگاهیان، صاحبان کسب و کارهای دانش بنیان و هدایت کنندگان استارتاپی بررسی و داوری می شوند.
تیم های برگزیده، توسط منتورهای متخصص هدایت و راهنمایی می شوند تا از ایده خود نمونه اولیه ایجاد کنند. در انتها این رویداد، یک تیم برنده معرفی می شود و ضمن فراهم شدن زمینه های لازم توسعه کسب و کار، با حمایت یک سرمایه گذار، مسیر خویش را ادامه می دهد.
خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا با ایجاد زیست بومی برای خلق امحصول و خدمت از ایده های نوآورانه بعنوان حامی و پشتیبان فعالان این حوزه نقش آفرینی می کند. این مرکز نوآوری با فراهم کردن فضای فیزیکی و همکاری با تیم برگزار کننده خدماتی چون بستر برنامه ریزی، راهبری، فضای کار اشتراکی، میزبانی، آموزش و راهنمایی های لازم را به تیم ها و افراد صاحب ایده عرضه می کند.
در نهایت بعنوان جایزه، یک ماه استفاده مجانی از فضای کار اشتراکی خانه نوآوری به تیم برنده عرضه می شود این رویداد به علت حضور کارآفرینان و تیم های خلاق و استارتاپی می تواند در رونق این مرکز (iHiT) نقش تاثیر گذاری را ایفا کند.

1399/11/07
23:37:24
1122
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب