در گفت وگو با سایت امن اعلام شد

ایده های برتر جشنواره زیباسازی رباتیك شهری در تهران اجرایی می شوند

ایده های برتر جشنواره زیباسازی رباتیك شهری در تهران اجرایی می شوند به گزارش سایت امن نخستین جشنواره زیباسازی رباتیك شهری با عنوان «Tehran TEBO» از جانب معاونت فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می گردد و این سازمان از طرح هایی كه در سطح شهر قابلیت اجرا داشته باشند، استقبال و اجرای آنها را عملیاتی خواهد نمود.


دکتر فرزاد طالبی، دبیر نخستین جشنواره زیباسازی رباتیک شهری در گفتگو با ایسنا، با بیان این که این جشنواره باعنوان «Tehran TEBO» از ۱۳ آبان شروع به کار کرده و تا 16 آذر ماه ادامه دارد، درباره‌ی اولین دوره‌ی این رویداد اظهار نمود: خوشبختانه رباتیک همچون دانش های پیشرفته ای است که در کشور ما هم در بخش های دانش آموزی و هم در بخش های دانشگاهی، مورد اقبال بسیار واقع شده است. از همین رو، سازمان زیباسازی شهر تهران علاقه مند است برای موضوعات مختلف حوزه زیباسازی مثل مبلمان شهری، تبلیغات محیطی، هنرهای شهری و هر آن چه به منظر و زیبایی بصری شهر ارتباط داشته باشد، از جوانان نخبه ای که در حوزه‌ی رباتیک فعالند و به زیباسازی شهر هم علاقه مندند و طرح و ایده ای دارند، بگونه ای، هم دعوت و هم حمایت کند. تا به امروز، از طرح های رباتیک در خیلی از بخش های صنعتی و علمی استفاده می شده و حالا وقت آن است که در شهر هم بتوان ازامکانات مختلف این فناوری، بهره گرفت؛ به خصوص در حوزه‌یزیباسازی شهری.
وی از آمادگی این سازمان برای دریافت طرح ها و ایده های علاقه مندان در اولین جشنواره زیباسازی رباتیک شهری اطلاع داد و اضافه کرد: ما در این دوره، با مرکز پژوهشگران جوان که هرساله جشنواره های رباتیک دانش آموزی را برگزار می کنند، شروع به همکاری کرده ایم. در طول برگزاری جشنواره، علاقه مندان می توانند طرح هایشان را برای وبسایت tehrantebo.ir بفرستند. طرح های برتر پس از ارزیابی و داوری معرفی و تقدیر می شوند.
ارزیابی و تقدیر از طرح های برگزیده
طالبی درباره‌ی اعطای امتیاز به برگزیدگان، توضیح داد: به ایده پردازان هر طرحی که توسط داوران برگزیده شود، جوایز نقدی تعلق می گیرد و سازمان از طرح هایی که در سطح شهر قابلیت اجرا داشته باشند، استقبال و اجرای آنها را عملیاتی خواهد نمود.
دو شرط اساسی جهت شرکت در جشنواره
معاون فرهنگی و هنرهای شهری سازمان زیباسازی درباره‌ی شرایط شرکت در این جشنواره اضافه کرد: تمرکز جشنواره به طورخاص بر شناسایی فعالان و ایده پردازان جوان و نوجوان حوزه‌ی رباتیک است و تمام ایده های ارسالی بر مبنای گروه سنی ارزیابی می شوند.
محدودیت های کرونایی، جشنواره را تحت الشعاع قرار نمی دهد
طالبی درباره نحوه‌ی اجرای جشنواره در شرایط کرونایی، بیان نمود: نخستین جشنواره‌ی «زیباسازی رباتیک شهری» مثل سمپوزیوم ها نیست که احتیاج به حضور شرکت کنندگان دارد. طرح ها پس از ارسال به دبیرخانه‌ی جشنواره مورد بررسی کارشناسان قرار گرفته و در مرحله بعد نتایج اعلام شده و جوایز هم برای برگزیدگان ارسال می شود بنابراین حضور علاقه مندان محدود است و پروتکل های بهداشتی دقیقاً رعایت خواهد شد.
دبیر جشنواره زیباسازی رباتیک شهری تصریح کرد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام می توانند به وبسایت رویداد رجوع کنند.
وی برگزاری چنین جشنواره هایی را موجد رقابت سالم و افزایش انگیزه در میان نخبگان جوان شهر دانست و اضافه کرد: امیدواریم که این طرح ها در شهر اجرایی و دیده شوند. این بطور قطع هم به نفع شهر است و هم به نفع نخبگان جوان ما. رباتیک ایران در دنیا حرفی برای گفتن دارد. نکته ای که اهمیت دارد، این است که ما بتوانیم از این طرح ها در فضای زندگی مان استفاده نماییم.1399/08/18
20:31:33
1629
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , ربات , سازمان
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب