رگولاتوری اعلام كرد؛

آمار مشتركان اینترنت ثابت

آمار مشتركان اینترنت ثابت سایت امن: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، آخرین وضعیت میزان استفاده از اینترنت، تلفن همراه و تلفن ثابت در كشور را منتشر نمود.


به گزارش سایت امن به نقل از مهر، گزارش آماری بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور مربوط به ۳ ماهه دوم سال ۹۹ توسط معاونت راهبردی و توسعه بازار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انتشار یافته است. این گزارش مربوط به وضعیت خدمات ارتباطی، خدمات پهن باند و خدمات پستی در کشور می شود که در حوزه خدمات ارتباطی، آخرین وضعیت تلفن ثابت و همراه در کشور و در حوزه خدمات پهن باند وضعیت استفاده از پهن باند ثابت و سیار به تفکیک استان و ارائه دهندگان این خدمات، مورد رصد و ارزیابی قرار گرفته است. در این گزارش وضعیت توسعه تلفن ثابت از حیث ضریب نفوذ، خطوط دایرشده و منصوب شده و نیز تعداد تلفن همگانی دایر شده در هر استان توسط شرکت مخابرات ایران به تفکیک استانها تا اختتام ۳ ماهه دوم سال ۹۹ مشخص است. از طرف دیگر وضعیت توسعه تلفن ثابت توسط شرکت های FCP و servco نیز در هر استان به ترتیب دیده می شود. این گزارش نشان میدهد که در مجموع بیش از ۵۲ هزار روستا در کشور دارای ارتباط هستند و ۴۷ هزار و ۹۳۴ روستا نیز به تلفن خانگی دسترسی دارند. این آمار نشان میدهد که ۲۸ میلیون و ۷۵۶ هزار خط تلفن ثابت در کشور توسط شرکت مخابرات ایران دایر است و ضریب نفوذ تلفن ثابت الان ۳۴.۲ درصد ارزیابی می شود.
گزارش رگولاتوری درباب فعالیت شرکت های FCP و servco نیز نشان میدهد که شرکت های FCP در مجموع یک میلیون و ۵۱۰ هزار خط تلفن ثابت در کشور نصب کرده اند که حدود ۳۲۶ هزار و ۸۲۸ خط الان دایر است. همین طور شرکت های SERVCO نیز ۱۱ هزار و ۸۴ خط منصوبه در کشور دارند. در حوزه تلفن همراه نیز رگولاتوری وضعیت خطوط فعال ۳ اپراتور و تعداد سایت های نصب شده در کشور را منتشر نموده است. این آمار نشان میدهد که در مجموع ۱۲۵ میلیون خط تلفن همراه الان در کشور فعال است و ضریب نفوذ موبایل در آستانه ۱۵۰ درصد قرار دارد.

در این گزارش به خلاصه عملکرد هر یک از اپراتورهای موبایل از نظر تعداد خطوط واگذار شده و فعال، ضریب نفوذ به تفکیک هر استان، وضعیت فاکتورهای کیفی درون اپراتوری و برون اپراتوری و نیز ترافیک ورودی و خروجی اپراتورها و تعداد پیامک های صادره و وارده اشاره شده است. در حوزه خدمات پهن باند، گزارش رگولاتوری مربوط به توسعه ارتباطات پهن باند ثابت و سیار در کشور تا اختتام ۳ ماهه دوم سال ۹۹ است. این ارزیابی برمبنای فناوری هایی مانند XDSL، FTTX، وای فای و TDLTE در حوزه پهن باند ثابت و نیز فناوری ۳G و ۴G در حوزه پهن باند سیار انجام شده است.
برآوردهای رگولاتوری نشان میدهد که ضریب نفوذ اینترنت پهن باند ثابت در کشور ۱۱.۲۸ درصد است و ۹ میلیون و ۴۷۹ هزار نفر در کشور از فناوری های اینترنت ثابت استفاده می نمایند. این درحالی است که ضریب نفوذ اینترنت سیار به ۹۱ درصد رسیده و ۷۶ میلیون و ۵۳۱ هزار نفر در کشور مشترک اینترنت موبایل هستند. در این گزارش تعداد مشترکان پهن باند ثابت و سیار به تفکیک استانها و به تفکیک نوع کاربری و فناوری که از آن برای اتصال به اینترنت استفاده می نمایند، دیده می شود. در همین حال تعداد مشترکان خانگی و تجاری ارتباطات پهن باند ثابت تا اختتام ۳ ماهه دوم سال ۹۹ به شرح زیر است.
در حوزه پهن باند سیار نیز تعداد مشترکان به تفکیک استان، اپراتور و تعداد سایت های فعال شبکه تلفن همراه آمده است. در حوزه خدمات پستی نیز رگولاتوری، گزارش ترافیک مرسولات و تعداد واحدهای پستی را به تفکیک استانها منتشر نموده است. جزئیات کامل از این گزارش فصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این آدرس است.


منبع:

1399/08/11
22:49:12
1719
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب