در مركز رشد پارك فناوری پردیس؛

۱۸ خدمت برای رشد به استارتاپ ها تعلق گرفت

۱۸ خدمت برای رشد به استارتاپ ها تعلق گرفت به گزارش سایت امن استارتاپ ها در صورت استقرار در مركز رشد پارك فناوری پردیس می توانند از ۱۸ خدمت و مزیت مختلف برخوردار شوند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، مرکز رشد پارک فناوری پردیس معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، یکی از مراکزی است که برای کمک به روند رشد استارتاپ ها و تیم های فناور به راه افتاده است. این مرکز، هر ساله در یک بازه زمانی مشخص تعداد قابل توجهی از تیم های استارتاپی را پذیرش می کند و در نهایت، بخشی از این تیم ها به شرکت های دانش بنیان و فناور موفق تبدیل می شوند.
استارتاپ ها در صورت استقرار در مرکز رشد فناوری نخبگان می توانند علاوه بر حمایت های مالی و علمی از خدمات اداری و انواع معافیت ها بهره مند شوند. خدمات مختلفی به این تیم ها و استارتاپ ها عرضه می شود، این تیم ها در نهایت از ۱۸ خدمت و مزیت مختلف برخوردار می شوند.
یکی از این مزیت ها، هم افزایی است. قرار گرفتن محققان در یک فضای توسعه فناوری با امکان تبادل افکار مستمر با دیگر محققان و مؤسسات فناوری همچون عوامل موثر در هم افزایی است. این مساله باعث رشد متقابل تیم های استارتاپی می شود.
بهره مندی از اعتبار خدمات آئین نامه حمایتی مرکز رشد یکی از این مریت هاست که در سرفصل های مختلف امکان استفاده شرکت ها در زمینه توسعه بازار، توسعه سازمانی و بهبود کسب و کار را فراهم می آورد.
با عنایت به قرار گرفتن مرکز رشد فناوری نخبگان در پارک فناوری پردیس معاونت علمی، استارتاپ های مستقر در مرکز رشد، هم زمان از امکانات پارک هم بهره مند می شوند. همینطور این استارتاپ ها از حمایت ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دیگر دستگاه های همکار با این معاونت بهره مند هستند.
تعامل نزدیک با مهمترین دانشگاه های ایران و امکان ارتباط با شبکه وسیع همکاران داخلی و خارجی پارک شامل بیشتر از ۴۰ مرکز علمی، پژوهشی، تجاری، بازرگانی و فناوری، از دیگر مزیت های استقرار در مرکز رشد پارک فناوری پردیس است.
مزایا و معافیت های قانونی موجود در ماده ۹ قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان هم مانند معافیت مالیاتی برای واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک و مرکز رشد، شامل تیم های مستقر در مرکز رشد خواهد شد. این معافیت ها شامل معافیت عملکرد سالیانه، معافیت قراردادها و معافیت حقوق پرسنل است.
معافیت از کلیه عوارض معمول کشور، وجود قانون کار ویژه جهت اشتغال نیروی انسانی در پارک فناوری پردیس، بهره مندی از مزایای قانونی سرمایه گذاری خارجی و تبادلات مالی همانند مناطق آزاد در پارک و بهره مندی از خدمات اداری، اطلاع رسانی، پشتیبانی فنی، همچون دیگر بسته های حمایتی و مزیت های استقرار در مرکز رشد فناوری نخبگان است.
بهره مندی از خدمات مشاوره ای و آموزشی و سایر خدمات تخصصی مرکز خدمات تخصصی و فن بازار معاونت علمی و بهره مندی از خدمات منتورینگ و راهبری که توسط شبکه کارآفرینان متخصص و با تجربه بوجود آمده است، همچون برخی دیگر از سرفصل های حمایتی در این مرکز است.
قرار داشتن در یک مجتمع تحقیقاتی و فناوری شناخته شده در عرصه بین المللی و استفاده ازمزایای هم جواری واحدهای فناور جهت توسعه بازار خارجی و تولید فناوری های نوین و همینطور پیدا کردن یک وجهه بین المللی و اعتباری جدید در چارچوب حضور در پارک پردیس معاونت علمی جهت توسعه بازار، از دیگر مزیت های جانبی حضور در مرکز رشد است.
استارتاپ ها و تیم های مستقر در مرکز همینطور در زمینه، صرفه جویی اقتصادی و کاستن از هزینه های شرکت از قبیل زمین، ساختمان، دسترسی به اینترنت پر سرعت، غذاخوری، کتابخانه، سالن کنفرانس و اتاق جلسه با کیفیت بالا و بسیاری خدمات دیگر دست بالا را خواهند داشت.
امکان استفاده از خدمات تخصصی ازجمله مرکز خدمات تخصصی فناوری، حمایت های صادراتی، مشاوره ثبت اختراع، امکان سنجی و ارزش گذاری طرح ها، خدمات آموزشی، معرفی و داد و ستد فناوری از راه فن بازار معاونت علمی و نشست های تبادل فناوری، حضور در نمایشگاه دائمی فناوری های کشور، استفاده از شبکه خدمات آزمایشگاهی پارک و بهره برداری از خدمات تأمین مالی و سرمایه گذاری، همچون دیگر مزیت هایی است که تیم های مستقر در مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی، از آن برخوردار می شوند.
شرایط آب و هوایی و اقلیمی خوب، نزدیکی به مناطق صنعتی کمرد و خرمدشت و قرار داشتن در مجموعه شهرجدید پردیس و امکان استفاده از خدمات شهری آن و همینطور شهرهای مجاور برای سکونت پرسنل، از دیگر فرصت های استقرار در مرکز رشد است.
نزدیکی به بیشتر از ۱۰ دانشگاه معتبر کشور و امکان دسترسی به نیروی متخصص فراوان، امکان فراهم کردن خدمات رفاهی بیشتر برای کارکنان، بخصوص متخصصین شرکت که درگیر فعالیتهای فکری بوده و احتیاج به فضاهای پرنشاط دارند، از قبیل فضاهای ورزشی، فضاهای استراحت، تفریح و سرگرمی، همچون دیگر داشته های این مرکز است.
ارتباطات رو در رو بین متخصصین شرکت های مختلف از راه نزدیکی فیزیکی ساختمان شرکت ها با هم، نشست های رسمی و غیر رسمی گوناگون، فضاهای رستوران ها، ورزشی و سمینارها هم همچون برخی دیگر از سرفصل های خدماتی در این مرکز را تشکیل می دهد.
تاسیس ساختمانی که فضاهای آن بر مبنای نیاز شرکت تعریف شده باشد و به لحاظ پرستیژ با فعالیت تکنولوژیکی شرکت هماهنگ باشد و امکان استفاده از آزمایشگاه ها و کارگاه های تخصصی خاص یا امکان استفاده از تجهیزات و آزمایشگاه های شرکت های همجوار هم یکی دیگر از بسترهای خدماتی است که توسط مرکز رشد فناوری نخبگان معاونت علمی فراهم گشته است.
بر مبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، همینطور تیم های مستقر در این مرکز از امکان مشارکت و همکاری در پروژه های بزرگ با شرکت های مختلف همکار در پارک فناوری پردیس برخوردار می شوند و از مزیت تعامل با تیم مدیریتی و اجرایی مصمم و معتقد به اجرای پروژه و کمک به رشد شرکت های عضو مرکز هم بهره مند خواهند شد.
منبع:

1399/08/07
12:33:27
1334
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب