رئیس دانشگاه خبر داد

برگزاری پایلوت جشنواره دانش آموزی نانو در پیام نور

برگزاری پایلوت جشنواره دانش آموزی نانو در پیام نور رئیس دانشگاه پیام نور از ایجاد بخش دانش آموزی در جشنواره فناوری نانو دانشگاه پیام نور برای نخستین بار اطلاع داد و اظهار داشت: مسابقات ACM دانشگاه پیام نور الكترونیكی برگزار می گردد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا زمانی امروز در چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی فناوری نانو که به صورت ویدئوکنفرانس در سرتاسر کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه بخش دانش آموزی چهارمین جشنواره نانو دانشگاه پیام نور برای نخستین بار به صورت پایلوت در استان البرز و با حضور دانش آموزان مقطع دبیرستان اجرا شده است، اظهار نمود: وظیفه ما بعنوان قشر دانشگاهی تربیت نیروی انسانی و فرهنگ سازی ضرورت بهره مندی از علم و پژوهش بعنوان مبنای اصلی دسترسی به اهداف کلان است و در این راستا دانشگاه پیام نور این افتخار را دارد که میزان دانش آموزان مستعد و با انگیزه باشد تا بعنوان نسل آینده ساز کشور، با پشتوانه علمی به دانشگاه وارد شوند.
رئیس دانشگاه پیام نور مهم ترین خصوصیت چهارمین جشنواره فناوری نانوی دانشگاه پیام نور را افزودن بخش دانش آموزی به این جشنواره دانست و اظهار داشت: با عنایت به این که آموزش و پرورش اقدامات خوبی در زمینه فناوری نانو انجام داده است، دانشگاه پیام نور این امکان را برای دانش آموزان علاقه مند فراهم نمود که بتوانند با حضور در این جشنواره بر معلومات پژوهشی خود در زمینه فناوری نانو بیفزایند.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: بضاعت کشورها و میزان پیشرفت اقتصادی و رقابتی آنها بر مبنای شاخصهای مختلف رتبه بندی می شود که یکی از اصلی ترین شاخص ها، میزان ثروت و رفاه از راه تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه های مختلف علمی است. ایران گام های بسیار موثری در تربیت نیروی انسانی متخصص و رفع مسائل و چالش های مختلف اجتماعی، سیاسی، مدیریت و رفاهی برداشته است.
به قول دکتر زمانی، در برنامه پنجم و ششم توسعه، نیروی انسانی بعنوان یک فاکتور مهم به حساب می آید و یکی از زمینه هایی که در این برنامه ها بر آن تاکید شده، گسترش فناوری نانو در کشور است که بعنوان شاخصهای مورد نیاز کشور مطرح می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: علوم مختلف با هدف تاثیرگذاری بهینه در زندگی و رفاه مردم و پیشرفت اقتصادی کشور مورد استفاده قرار می گیرند و خوشبختانه فناوری نانو یکی از علومی است که بعنوان رشته بین رشته ای مطرح شده و ایران توانسته در این حوزه رتبه بسیار خوبی در سطح منطقه و جهانی کسب کند.
وی به وظیفه دانشگاهیان در زمینه توسعه فناوری نانو اشاره نمود و اظهار داشت: زمانی که علمی بتواند در زمینه مسائل رفاهی و زندگی مردم تا حد بسیاری اثرگذار باشد، این وظیفه دانشگاهیان است که به بررسی و مطالعه عمیق آن علم بپردازند تا نتایج پژوهش ها به نفع کشور و مردم استفاده گردد. خوشخبتانه طی سال های اخیر دانشگاه های مختلف و بخصوص دانشگاه پیام نور این اقدام سازنده را شروع کرده و الان زمانی است که می تواند برخی ثمرات سرمایه گذاری در زمینه فناوری نانو را ببیند.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه تابحال چندین رویداد در مورد فناوری نانو در دانشگاه پیام نور شکل گرفته، اضافه کرد: این نشان داده است که دانشگاه پیام نور در این حوزه اهتمام ویژه ای دارد و با عنایت به میزان انگیزه و رغبت دانشجویان بخصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه، این مورد به شکلی هدفمند در دانشگاه پیام نور دنبال می شود.
زمانی اضافه کرد: برگزاری جشنواره های علمی به صورت الکترونیکی ایده جدیدی است که دانشگاه پیام نور با عنایت به زیرساخت های الکترونیکی در این حوزه به شکلی موفق عمل کرده است و امید که برند زیرساخت الکترونیکی دانشگاه پیام نور در بخش های مختلف علمی و پژوهشی به نحو شایسته مورد استفاده همگان قرار گیرد و این توانمندی دانشگاه به اثبات برسد. ضمن اینکه مسابقات ACM دانشگاه پیام نور سال قبل به صورت حضوری برگزار گردید و سال جاری به علت شیوع بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت دانشجویان، به صورت الکترونیکی برگزار می گردد.1399/07/29
20:17:47
1568
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب